Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Візит Пелосі до Тайваня спричинив проблеми на ринку напівпровідників: як це повʼязано

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
3 серпня 2022 2 хвилин читання

Через наростання напруженості в Азії, де візит спікера Палати представників США Ненсі Пелосі до Тайваня ледь не спричинив третю світову війну, виникли проблеми на ринку напівпровідників.

Спочатку, як повідомляє Reuters, aкції напівпровідників впали у всьому світі. Як відомо, саме в Тайвані розташовані найбільші виробники напівпровідників Taiwan Semiconductor Manufacturing Co Ltd та United Microelectronics Corp. Акції компаній впали на 2,4% і 3% відповідно.

Власне тайванські акції впали на 1,6%, відзначивши найбільше падіння у відсотках за три тижні.

«Акції чіпів дійсно залежать від Азії. На деякі з них, особливо компанії, що займаються виробництвом чіпів, припадає до 70% продажів у цьому регіоні, тому для них це велика справа», — сказав Джек ДеГан, головний інвестиційний директор Harbour Advisory.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Але і це ще не все. Санкції щодо Китаю, які наразі розглядає Вашингтон, можуть можуть обернутися значними витратами, потенційно порушивши крихкі глобальні ланцюжки поставок мікросхем і завдавши шкоди бізнесу США.

Як повідомило агентство Reuters, Сполучені Штати розглядають можливість обмеження поставок американського обладнання для виробництва мікросхем виробникам мікросхем пам'яті в Китаї. Ті, в свою чергу, виробляють передові напівпровідники, які використовуються всюди, від смартфонів до центрів обробки даних.

Тобто, мало їм дефіциту, вони ще й обмеження вирішили запровадити. За словами експертів, будь-які ознаки нових збоїв у постачанні обладнання для виробництва мікрочипів, викличе стрибок цін, як це було на початку цього року, коли Китай запровадив обмеження щодо COVID-19 у Сіані, де Samsung виробляє мікросхеми.

Оскільки для запуску обладнання потрібно декілька місяців (установка, тестування, налаштування), будь-яка затримка в доставці обладнання до Китаю стане справжньою проблемою для виробників мікросхем.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, з якими наслідками стикнеться росія через проблеми з імпортом мікросхем.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Джефф Безос в липні 2024 продасть акції Amazon на майже $5 млрд

Олеся Дерзська 10 годин тому

Китай та росія розробляють аналог шахеда з дальністью 2,5 тис. км

Владислав Паливода 17 годин тому

США відкликали ліцензії на співпрацю з китайською Huawei

Владислав Паливода 22 години тому

Акцент США на ШІ не допоможе здоровому розвитку, впевнені у Китаї

Владислав Паливода 2 липня 2024 09:42

Американський виробник дронів відкриває бізнес в Україні

Владислав Паливода 28 червня 2024 22:40