Дослідника клімату звільнили за відмову користуватись літаками: вчений практикував низьковуглецеві подорожі

16 жовтня 2023 2 хвилин читання

Італійського вченого Джанлуку Грімальду звільнили з Кільського інституту світової економіки через відмову повернутися з відрядження літаком. Вчений уникає польотів останні 13 років через їх вплив на зміну клімату

Установа у якій він працював, два тижні тому наказала йому повернутись з острова Бугенвіль, Папуа-Нова Гвінея, де він досліджував вплив зміни клімату на регіон.

За його словами, він мав повернутися впродовж п’яти днів або його б звільнили. Хоча раніше інститут підтримував повільні подорожі Грімальди. Його відрядження, яке розпочалось на початку року, тривало на сім тижнів довше, ніж планувалося через виверження вулкана та викрадення бандитами. 

«Багато людей запитували мене, чи не шкодую я, що не пішов на літак, щоб повернутися назад, — розповідав Грімальда The New York Times. — І моя відповідь — ні».

Його повільна подорож — це п’ять поїздів, дев’ять автобусів, два пороми, два таксі, одна спільна поїздка автомобілем, один поліцейський конвой і, коли не було інших варіантів, два короткі перельоти.
Нам шкода, але цей блок не підтримується в AMP версії, перейдіть за посиланням,щоб побачити повну версію.

В результаті подорож у 39 тис. км призвела до викидів менш як 500 кг вуглекислого газу, що у 12 разів менше, ніж 5,8 тонни при подорожі лайнером. 

Також він заявив, що у Кілі не було жодної роботи, яка вимагала б його присутності та яку він не міг би зробити в дорозі. Грімальда також пообіцяв усім місцевим жителям, які допомагали в його дослідженні, що він збереже низький рівень викидів вуглецю під час повернення.

«Білих людей (до яких я належу, як мені тут часто нагадують) часто називають гіаманами — брехунами, шахраями, ймовірно, враховуючи бурхливе колоніальне минуле країни, — написав він. — Я не хочу, щоб мене бачили як гіамана».