Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вчені припускають, що зміна клімату може призвести до загибелі 1 млрд людей

Юлія Мирська
Юлія Мирська
31 серпня 2023 2 хвилин читання

Вчені Джошуа Пірс з Університету Західного Онтаріо в Канаді та Річард Парнкутт з Університету Граца в Австрії припускають, що протягом наступного століття через кліматичні катастрофи можуть загинути понад 1 млрд людей, повідомляє ScienceAlert.

Прогноз базується на кількох припущеннях, одне з яких вважається «правилом 1000 тонн». Це правило стверджує, що кожна 1000 тонн вуглецю, яку спалює людство, прирікає одну майбутню людину на смерть. Однак це правило не враховує можливі кліматичні зворотні зв'язки, які можуть погіршити наслідки викидів вуглецю.

Якщо середня температура в світі на 2 градуси Цельсія перевищить середню температуру доіндустріальної епохи, це може призвести до загибелі близько 100 млн людей на кожен 0,1 градус Цельсія.

Підписуйтеся на наші соцмережі

За даними ООН, щороку екологічні фактори також призводять до смерті близько 13 млн людей. Однак все ще важко визначити, скільки з цих смертей прямо пов'язані зі зміною клімату.

Проблема полягає в тому, що наслідки зміни клімату дуже різноманітні, серед них: неврожаї, посухи, повені, пожежі та підвищення рівня моря, і всі вони впливають на життя людей.

Незважаючи на те, що робота над прогнозуванням майбутньої кількості смертей від різних кліматичних катастроф досить недосконала, вчені вважають, що її варто продовжувати, оскільки це може допомогти зрозуміти загрозу і спонукати людей до необхідних дій.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Канада подає позов проти Google за монополію на ринку онлайн-реклами

Павло Бартос 29 листопада 2024 19:50

Інженери створили електронний ніс, який розпізнає запахи

Вікторія Рудзінська 22 листопада 2024 07:09

Вчені виявили життя у найбільш негостинному місці на Землі

Дмитро Мухін 16 листопада 2024 20:37

Планету очікує найспекотніший рік за всю історію спостережень — причини та наслідки

Сергій Коноплицький 12 листопада 2024 16:06

Пилососи вуглекислого газу: чи врятують технології клімат?

Анна Корягіна 11 листопада 2024 15:00