Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Повернись живим» закупить для ЗСУ 25 розвідувальних дронів «Лелека-100» на 45 млн грн

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
21 квітня 2022 2 хвилин читання

Фонд допомоги українській армії «Повернись живим» підписав угоду про виробництво безпілотних комплексів «Лелека-100» із дніпровською компанією DeViRo. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова фонду Тарас Чмут. 

За умовами угоди, підприємство виготовить 25 комплексів «Лелека-100» на майже 45 млн грн. За словами Чмута, ЗСУ отримають безпілотники найближчими місяцями «у найкращій комплектації, з пакетом навчання екіпажів, з ЗІП та розхідниками, сервісом та обслуговуванням».

"Лелека-100" — розвідувальний БПЛА вітчизняного виробництва. Чмут пояснює, що безпілотники найефективніше розкриваються у форматі розвідувально-ударних комплексів (РУК) — поєднанні БПЛА та вогневого засобу враження. "Фактично це об'єднання в одній системі БПЛА, який проводить пошук цілі, визначає координати та дає цілевказання на гармату, корегує вогонь та підтверджує результати роботи", — говорить він. 

За його словами, «Лелека-100» — один із основних безпілотників української армії, який може ефективно забезпечувати з повітря роботу засобів враження бригадного рівня: САУ 2с1 «Гвоздика», 2с3 «Акація», РСЗВ БМ-21 «Град» тощо. «Але є одне але: за півтора місяця ЗСУ втратили більшість таких комплексів», — пояснює Чмут.

Він наголошує, що контракт на виготовлення 25 «Лелек» лише перший крок команди «Повернись живим» у масштабному проєкті відновлення та перезавантаження сектору безпілотної авіації ЗСУ.

Коментарі
Інші матеріали

Як «хороші росіяни» шкодять Україні

Katya Venzhik 20 годин тому

Американський датасаєнтист створив бот, який відстежує військову допомогу для України

Юлія Даниленко 27 травня 2022 17:38

«Ракетні системи, які здатні дістати Кримський міст». Що таке M142 HIMARS, які США можуть надати Україні

Юлія Даниленко 27 травня 2022 12:03

ЗСУ вже знищують окупантів з гаубиць FH70. Що про них треба знати

Юлія Даниленко 26 травня 2022 15:51

Як змінився ринок праці в ІТ: війна і плани на мирне майбутнє

Юлія Даниленко 26 травня 2022 14:10