Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Новачкам і світчерам приготуватися: великий SQL-практикум українською для датааналітиків

Nikita Tymoshenko
Nikita Tymoshenko Data Analyst (Adante Consulting)
17 січня 2024 3 хвилин читання

Усім привіт! Я датааналітик канадської компанії Adante Consulting, маю досвід у проєктах USAID, Світового банку, IFC тощо. Я вирішив поділитися з вами своїм досвідом, тому записав та виклав у вільний доступ курс «SQL-практикум українською для датааналітиків» і запрошую всіх його переглянути.

Чому я вирішив витратити 100 годин свого часу на запис некомерційного курсу? Насправді це дуже просто. 

 • По-перше, я сам свого часу стикнувся із відсутністю навчальних матеріалів українською. Дякувати YouTube, DataCamp, Coursera, серії книжок O'Reilly та іншим, майже все необхідне можна було знайти англійською. Проте складна профлітература іноземною мовою може стати бар’єром на перших кроках у навчанні. Зрозуміло, що англійська — мастхев для датааналітика, як і для будь-якої професії в IT. Але й так само впевнений, що її можна й треба підтягнути під час опанування інших скілів.
 • По-друге, це мій маленький внесок у розвиток українського YouTube. В Україні є круті спеціалісти, здатні знімати корисний контент. Тож своїм досвідом я хотів би надихнути якомога більшу кількість активних айтівців створювати навчальний контент українською.
 • По-третє... Вибачте, але мені завжди подобалось викладати. :)

Чому саме SQL?

Підписуйтеся на наші соцмережі

 • 1
  Бо це найбільш затребуваний інструмент, який повсякчас зустрічається у вакансіях датааналітиків.
 • 2
  Більшість курсів з SQL орієнтовані на вивчення теорії. Що непогано, але часто відірвано від реальності. На мою думку, новачкам у датааналітиці потрібно здобути знання для розроблення декількох власних PET-проєктів, навчитися самостійно формувати запитання до даних, оцінювати якість даних і можливість зробити коректні висновки, порівняти різні підходи до аналізу інформації.
 • 3
  SQL — інструмент, який можна опанувати протягом короткого терміну, якщо мати структуру навчання та вчасно підкріпляти вивчений матеріал практикою.

Чого очікувати від практикуму?

Курс складається з 22 уроків (загалом 4 години) та орієнтований на початківців. Фокус зроблено на практичних вправах та корисних інструментах зі світу реальних проєктів. Я приділив увагу теоретичному мінімуму, без якого неможливо рухатися далі. Це реляційні бази даних, типи даних, джойни тощо. Їх презентують у блокнотах Notion.

Але більша частина курсу — це вирішення завдань та практичних вправ, зокрема огляд завдань з технічних співбесід. Курс також містить інструкції щодо встановлення необхідного програмного забезпечення (pgAdmin, DBeaver) та огляд SQL-тренажерів для підготовки до технічних співбесід. А наприкінці курсу ви знайдете приклад презентації проєкту на GitHub для потенційних роботодавців.

Буду вдячний за коментарі та поширення курсу серед тих, хто мріє зробити перші кроки у DATA. ) Дивіться, вчіться, тренуйтесь та пишіть у коментарях під відео, раптом щось незрозуміло — обов’язково всім відповім!

Курс доступний на YouTube за посиланням.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Kharkiv IT Cluster: Бронювання, критичність та Дія.Сіті — як айтівцям працювати у 2024?

Olga Sukhorukova 1 годину тому

Як німецький уряд підштовхнув крипторинок до відновлення: огляд

Павло Осадчук 22 липня 2024 08:51

Дизайн дитячого простору: середовище, яке виховує та надихає

Алеся Карнаухова 18 липня 2024 12:28

Як досягти високого ROAS у сірих нішах на YouTube: кейс, стратегії та результати

В'ячеслав Юренко 17 липня 2024 16:59

Інклюзивність в iOS: як забезпечити доступність для користувачів з обмеженими можливостями

Vladyslav Khambir 17 липня 2024 16:40