Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вебсайти скаржаться на падіння трафіку після зміни алгоритму Facebook

Богдан Камінський
Богдан Камінський
19 червня 2023 4 хвилин читання

Зміни алгоритмів ранжування контенту у Facebook у травні спричинили різке падіння відвідуваності новинних та медіасайтів. Видавці скаржаться на падіння трафіку, повідомляє Gizmodo.

За словами співрозмовників видання, зміни почалися у лютому і ситуація погіршилася у наступні місяці.

Аналітична фірма Echobox, яка збирає дані від понад 2 тис. видавців по всьому світу, помітила зниження кількості переходів з Facebook приблизно рік тому. А у травні 2023 року падіння стрімко пришвидшилося. 

У клієнтів Echobox частка трафіку з Facebook упала майже на 50% порівняно з літом минулого року.

<span>Дані Echobox, які свідчать про падіння трафіку видавців у Facebook упродовж року</span> Дані Echobox, які свідчать про падіння трафіку видавців у Facebook упродовж року
«Важко з упевненістю сказати про причини цього, але Facebook не приховує свого наміру зменшити пріоритетність новин та надати перевагу відеоконтенту, який за своєю природою має менший трафік кліків»
генеральний директор Echobox Антуан Аманн

На його думку, видавцям складно залежати від сторонніх платформ, коли на продуктивність і доходи серйозно впливають алгоритмічні зміни.

Як падіння трафіку вплинуло на видавців

Неочікувана турбулентність трафіку частково вплинула на нещодавню хвилю банкрутств новинних компаній, як-от Vice Media.

Головний редактор Insider Ніколас Карлсон також назвав розрив зв'язку з Facebook однією з головних причин падіння трафіку на сайтах його компанії, яка нещодавно звільнила співробітників і пережила страйк.

“Так було два тижні тому і впродовж декількох місяців, тому страйки тут ні до чого. Я говорю про зміну середовища читання і перегляду, в якому Facebook більше не ділиться посиланнями”.
Ніколас Карлсон

Співробітник сайту новин спорту та культури з мільйонами підписників у Facebook розповів, що редакція помітила стійкий відкат у середині та наприкінці лютого. 

Непрозорий Facebook

Це не вперше, коли Facebook вдається до значних змін у алгоритмах, які мають серйозні наслідки для творців контенту. 

Найбільш показовим є сумнозвісний «перехід до відео» у 2015 році. Тоді компанія оприлюднила неправдиві показники популярності відеоконтенту на платформі та заохочувала видавців створювати більше роликів. Це спричинило зміни в усій медіаіндустрії, що зумовило значні інвестиції у виробництво відеоконтенту, який насправді ніхто не дивився.

Після виборів президента США у 2020 році Facebook зробив короткочасну зміну, щоб зменшити пріоритетність новинного контенту на платформі. Це також вплинуло на кількість кліків.

Власники вебресурсів вважають, що заслуговують на прозорість.

“Ніколи не знаєш, що зміниться. Це ускладнює планування майбутнього”
виконавчий редактор некомерційного видання Madison 365 Роберт Чаппелл

Facebook вирішує, які новини читати користувачу

Чаппел також поділився спостереженням, що ефективність контенту помітно варіюється залежно від тематики. Meta не просто регулює кількість новин, вона вирішує, які саме публікації з'являтимуться у стрічках користувачів.


«За останні три-чотири місяці все, що є суперечливим або пов'язане з важливими політичними новинами, придушується, але якщо це новина про щось відносно просте і радісне, алгоритм посилює її»
Роберт Чаппел

Facebook не підтвердив ці заяви. Проте витік внутрішніх документів компанії показав, що керівники обговорюють питання збільшення кількості контенту, який оцінюється як «позитивний» або «негативний».

Медійники визнали, що Meta — приватна компанія, яка нікому не винна ні трафік, ні дохід. Але видавці вважають, що заслуговують щонайменше на спілкування.

Нагадаємо, SPEKA писала про скандал, який зчинився після публікації внутрішніх документів, які оприлюднила колишня співробітниця Facebook Френсіс Хауген. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Meta може блокувати у Facebook новинний контент з Австралії

Олеся Дерзська 28 червня 2024 18:31

На Meta позиваються в США через проблеми з безпекою даних і приватність дітей

Олеся Дерзська 24 червня 2024 18:47

ШІ-інструменти в смартфонах збиратимуть більше даних користувачів

Олеся Дерзська 24 червня 2024 17:57

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00

Як ШІ-фейки використовують в ІПСО проти України

Олеся Дерзська 19 червня 2024 21:05