Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Facebook Papers: що відомо з розслідувань про роботу соцмережі

SPEKA Media
27 жовтня 2021 4 хвилин читання

Сімнадцять світових ЗМІ протягом 22-25 жовтня 2021 року опублікували розслідування на основі внутрішніх документів Facebook. У матеріалах йдеться про порушення з боку менеджменту та співробітників Facebook, а також про злочини, для яких використовувалася платформа. Внутрішнє листування свідчить про те, що у компанії знали про порушення і часто замовчували їх.

SPEKA зібрала головне з Facebook Papers.

Як починався скандал

Скандал спровокувала колишня співробітниця Facebook Френсіс Хауген. Вона працювала у компанії три роки та копіювала внутрішні документи, які потім передала владі та ЗМІ. Цікаво, що за добу після інтерв'ю Хауген у Facebook, Instagram та WhatsApp стався масштабний збій.

Перші публікації розмістили у Wall Street Journal. Спочатку проєкт мав назву The Facebook Files, але пізніше його почали називати The Facebook Papers за аналогією з публікаціями про витоки даних стосовно ухилення від сплати податків офшорними компаніями. 

Цикл The Facebook Papers опублікували зокрема у Associated Press, The New York Times, Reuters, The Financial Times, The Washington Post, CNN, POLITICO, NBC News, CNBC, The Verge, Wired, The Atlantic. Найповнішу добірку матеріалів зібрало https://www.protocol.com/facebook-papers видання Protocol.

Facebook Papers: основне

  • Facebook і торгівля людьми.

Торговці людьми використовують Facebook, і компанія знала про це щонайменше від 2018 року. Ситуація стала настільки небезпечною, що у 2019-му Apple пригрозила позбавити Facebook та Instagram доступу до App Store. Співробітники Facebook швидко видалили проблемний контент та внесли зміни у політику, щоб уникнути наслідків для бізнесу. 

У 2019 році «онлайн-ринки рабів» стали процвітати в Instagram. Оголошення просували за допомогою хештегів. 

  • Facebook і розпалювання ненависті.

Наприкінці 2019 — на початку 2020 року у Facebook утричі збільшилася кількість хейт-контенту. Переважно його поширювали на найбільшому за кількістю користувачів ринку Індії.

Представники головного офісу Facebook у США знали про загрози етнічних зіткнень в Індії і провели кілька зустрічей на цю тему. Проте компанія не змогла запровадити для індійських користувачів ті самі обмеження щодо контенту, які працюють в англомовній частині платформи, а угрупування Rashtriya Swayamsevak Sangh, що пропагувало ненависть, не позбавили можливості публікувати дописи.

  • Facebook і політична цензура.

У 2020 році Марк Цукерберг особисто дав дозвіл цензурувати публікації в'єтнамської опозиції на вимогу Комуністичної партії країни. В'єтнамський ринок — найбільший за доходами для Facebook у Південно-Східній Азії, компанія заробляє на ньому приблизно $1 млрд на рік.

На думку критиків компанії, у документах розкриваються методи роботи Facebook, які ставлять на перше місце вигоду, а не інтереси людей. 

Відповідь Цукерберга

CEO Facebook Марк Цукерберг не проти конструктивної критики, проте вважає, що публікації ЗМІ спрямовані на псування іміджу компанії. Він пише, що журналісти використовували документи вибірково і тенденційно.

CEO Facebook стверджує, що компанія працює над тим, щоб усі  3,6 млрд користувачів платформи були захищеними та мали рівні права. Зокрема, у 2021 році Facebook витратить $5 млрд на «захист користувачів від негативних впливів».

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Instagram замінив позначку «Зроблено за допомогою ШІ» на «Інформація про ШІ»

Кіра Іванова 21 годину тому

ЄС оштрафує Meta за політику pay or consent

Олеся Дерзська 1 липня 2024 21:03

Meta може блокувати у Facebook новинний контент з Австралії

Олеся Дерзська 28 червня 2024 18:31

На Meta позиваються в США через проблеми з безпекою даних і приватність дітей

Олеся Дерзська 24 червня 2024 18:47

Як ШІ-фейки використовують в ІПСО проти України

Олеся Дерзська 19 червня 2024 21:05