Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вчені створили онлайн-тест з ШІ, який оцінює симптоми хвороби Паркінсона за лічені хвилини

Богдан Камінський
Богдан Камінський
9 вересня 2023 2 хвилин читання

Дослідники з Університету Рочестера створили інструмент на базі штучного інтелекту, який за лічені хвилини дистанційно оцінює тяжкість симптомів людей хворобою Паркінсона

Інструмент пропонує користувачам десять разів постукати пальцями перед вебкамерою, щоб оцінити рухову активність за Уніфікованою шкалою оцінки хвороби Паркінсона (MDS-UPDRS). Вона має градацію від 0 до 4.

ШІ-модель проводить оцінку з використанням рекомендацій MDS-UPDRS, автоматично генеруючи обчислювальні показники, такі як швидкість, амплітуда, частота і період. Ці дані можна інтерпретувати, стандартизувати, повторювати та узгоджувати з медичними довідниками. 

Штучний інтелект використовує ці атрибути для класифікації тяжкості тремору.

Результати тестування алгоритму, що виявляє симптоми хвороби Паркінсона

В тестуванні алгоритму взяли участь 250 пацієнтів з усього світу з хворобою Паркінсона. Оцінки системи штучного інтелекту порівнювали з висновками трьох неврологів і трьох лікарів первинної медичної допомоги. 

Експерти показали дещо кращі результати, ніж ШІ-модель. Однак алгоритм виявився ефективнішим за лікарів первинної ланки.

Учасники експерименту виконують онлайн-тест, щоб виявити тяжкість симптомів хвороби Паркінсона Учасники експерименту виконують онлайн-тест, щоб виявити тяжкість симптомів хвороби Паркінсона

Дослідники вважають, що їхній інструмент стане в пригоді пацієнтам, які мають труднощі з доступом до неврологів, записом на прийом і поїздками в лікарню. Також цей метод може бути застосований для оцінки інших типів рухових розладів, таких як атаксія та хвороба Гантінгтона.

Онлайн-тест доступний за посиланням. Однак дослідники попередили, що це лише демонстрація технології. Результати тесту не можуть розглядатися як остаточний показник наявності або тяжкості захворювання без висновків лікаря.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Інвестори Tesla подали до суду на Ілона Маска за відкриття xAI

Олеся Дерзська 8 годин тому

Microsoft інвестує 6,69 млрд євро у нові центри оброблення даних в Арагоні, Іспанія

Вікторія Рудзінська 15 червня 2024 07:09

AI несеться: боротьба з аудіодипфейками, багато оновлень від OpenAI та Anthropic

Владислав Миронович 14 червня 2024 18:30

Clearview AI: незвичайне врегулювання позову через розподіл частки в компанії

Вікторія Рудзінська 14 червня 2024 17:49

Picsart об'єднався з Getty Images для запуску безпечного генератора зображень ШІ

Вікторія Рудзінська 14 червня 2024 16:05