Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вчені створили онлайн-тест з ШІ, який оцінює симптоми хвороби Паркінсона за лічені хвилини

Богдан Камінський
Богдан Камінський
9 вересня 2023 2 хвилин читання

Дослідники з Університету Рочестера створили інструмент на базі штучного інтелекту, який за лічені хвилини дистанційно оцінює тяжкість симптомів людей хворобою Паркінсона

Інструмент пропонує користувачам десять разів постукати пальцями перед вебкамерою, щоб оцінити рухову активність за Уніфікованою шкалою оцінки хвороби Паркінсона (MDS-UPDRS). Вона має градацію від 0 до 4.

ШІ-модель проводить оцінку з використанням рекомендацій MDS-UPDRS, автоматично генеруючи обчислювальні показники, такі як швидкість, амплітуда, частота і період. Ці дані можна інтерпретувати, стандартизувати, повторювати та узгоджувати з медичними довідниками. 

Штучний інтелект використовує ці атрибути для класифікації тяжкості тремору.

Результати тестування алгоритму, що виявляє симптоми хвороби Паркінсона

В тестуванні алгоритму взяли участь 250 пацієнтів з усього світу з хворобою Паркінсона. Оцінки системи штучного інтелекту порівнювали з висновками трьох неврологів і трьох лікарів первинної медичної допомоги. 

Експерти показали дещо кращі результати, ніж ШІ-модель. Однак алгоритм виявився ефективнішим за лікарів первинної ланки.

Учасники експерименту виконують онлайн-тест, щоб виявити тяжкість симптомів хвороби Паркінсона Учасники експерименту виконують онлайн-тест, щоб виявити тяжкість симптомів хвороби Паркінсона

Дослідники вважають, що їхній інструмент стане в пригоді пацієнтам, які мають труднощі з доступом до неврологів, записом на прийом і поїздками в лікарню. Також цей метод може бути застосований для оцінки інших типів рухових розладів, таких як атаксія та хвороба Гантінгтона.

Онлайн-тест доступний за посиланням. Однак дослідники попередили, що це лише демонстрація технології. Результати тесту не можуть розглядатися як остаточний показник наявності або тяжкості захворювання без висновків лікаря.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Одна транзакція біткоїна використовує стільки ж води, скільки «басейн на задньому дворі»

Богдан Камінський 20 годин тому

ШІ прискорить відновлення ринку смартфонів

Артем Житкевич 1 грудня 2023 21:05

Уряд США змусив арабських інвесторів вийти з ШІ-стартапу Сема Альтмана

Артем Житкевич 1 грудня 2023 20:32

Amazon представила свій ШІ-генератор зображень Titan Image Generator

Артем Житкевич 30 листопада 2023 21:37

Українці переходять на новини в відеоформаті — дослідження Gradus Research

Богдан Камінський 30 листопада 2023 17:57