Вчені розрахували карбоновий слід від використання ШІ-генераторів зображень
Створення зображення за допомогою штучного інтелекту має вуглецевий слід, еквівалентний зарядженню смартфону. Про це йдеться у дослідженні стартапу Hugging Face та Університету Карнегі-Меллона, пише Engadget.
Загалом команда розглядала 13 завдань машинного навчання і виміряла кількість виробленого вуглекислого газу. Для досягання об’єктивності та різноманітності дослідники провели експерименти на 88 моделях з використанням 30 наборів даних.
Для кожного завдання вчені запускали 1000 підказок, збираючи «вуглецевий код». Так вони вимірювали спожиту енергію та кількість CO2, що виділяється під час обміну.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Найбільш енергозатратними завданнями виявилися саме генерація нового контенту. Створення зображень посіло перше місце за кількістю викидів, а класифікація тексту була визнана найменш енергомісткою. Виконання завдання генерації тексту в чатботах еквівалентно зарядженню смартфону на 16% від об’єму батареї.
Штучний інтелект споживає дуже багато електроенергії
Хоча споживання енергії, пов’язане із заряджанням смартфону на одне ШІ-зображення, може здатися незначним, обсяг виявиться суттєвим, якщо врахувати популярність та доступність моделей.
Наприклад, ChatGPT на піку популярності мав понад 10 млн користувачів на день. Сьогодні аудиторія чатбота становить майже 100 млн людей щотижня.
Тому дослідники закликали науковців і практиків у галузі машинного навчання бути більш прозорими у питаннях екології.
Раніше SPEKA писала, скільки води використовує одна транзакція біткоїна.