Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Гендиректор Prozorro Василь Задворний – про те, як залучати ІТ-кадри на перегрітому ринку

SPEKA Media
8 листопада 2021 4 хвилин читання

Листи для поштової розсилки SPEKA тепер пише не лише редакція, а й запрошені автори – підприємці, топменеджери та ринкові експерти. Наприкінці минулого тижня своїми думками з нашими підписниками поділився генеральний директор ДП «Прозорро» Василь Задворний. Він розповів, як державному підприємству вдається залучати IT-спеціалістів на перегрітому ринку. Публікуємо скорочену версію листа.

Що таке Prozorro

У 2016 році публічні закупівлі стали прозорими і повністю перейшли в онлайн. Сьогодні портал prozorro.gov.ua, де видно всі публічні закупівлі, щодня відвідують 50-60 тис. користувачів, а в самій системі Prozorro відбувається 1,5-2 тиc. аукціонів.

Отже, «Прозорро» — це ІТ-компанія, де з шести десятків співробітників майже половина — ІТ-розробники.

Останні рік-півтора ринок зарплат на ІТ-ринку стрімко зростає. Поки що ми не відчули значних труднощів під час пошуку кандидатів. Хоча рівень тривожності менеджменту на цю тему, звісно, підвищився. Але у нас є кілька секретів, завдяки яким нам вдається не тільки утримувати плинність ІТ-кадрів на рівні 5-10%, а й залучати нових фахівців. Розповім про п'ять основних.

  • Сила бренду. Не всі знають, що саме ми робимо і що ми державна компанія, але магія слова «Прозорро» часто спрацьовує. Ми одна з найбільш вдалих реформ в Україні, і це точно приваблює нові кадри.
  •  Робота, яка впливає на країну і є важливою для сотень тисяч людей. Наша команда створює продукт, що впливає на державну систему, адже прозорі закупівлі — це фактично про те, як витрачаються кошти платників податків.
  •  Рівень складності завдань. У «Прозорро» не буває тривіальних завдань. Робота тут — це не про додати нову кнопку в кабінет користувача, а, наприклад, розробити окремий електронний кабінет для контролюючих органів, щоб вони могли відстежувати закупівлі з порушеннями. І оскільки команда розробників невелика, то кожен відповідає не за частину фічі, а за цілу фічу. Це додає усвідомлення важливості того, що робить кожен член команди.
  • Атмосфера рівності та свободи. Як у будь-якій компанії, у нас є певна ієрархія, хоча всі ролі умовні, і насправді наша структура більшою мірою пласка, ніж горизонтальна. Є керівник компанії, його заступники (один з яких — SRUM Master, очолює команду розробників), продакт-менеджери, бекофіс. Будь-хто може запропонувати рішення для розвитку продукту, і його обговорять колегіально. Тож саме команда продактів що три тижні вирішує, які завдання першочергові, щоб узяти їх у спринт, а які мають почекати.
  • Фінансові умови. У нас медіанні зарплати (та інколи +10-15% до них). Тобто ми не вимагаємо від людей працювати на державу за їжу. Ми цінуємо їхню працю. У нас немає захмарних зарплат, але окрім них є квартальні премії, які залежать від виконання КРІ, та медична страховка. Усе це разом додає співробітникам мотивації.

Замість висновку

У Prozorro ти можеш за ринкову зарплату давати результат, який впливає на сотні тисяч людей і є важливим для 40-мільйонної країни. Ми пишаємося нашими кадрами і вдячні їм за ідейність, коли для людей важливіше те, що вони роблять, а не те, наскільки швидко багатіють. Саме таких ідейних ми завжди і шукаємо, а інші у нас просто не затримуються.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
1
Прокоментувати
robotka work 08.08.2023, 04:22
https://t.me/robotkawork
Інші матеріали

Уряд України запроваджує новий механізм закупівлі дронів через Prozorro

Артем Житкевич 1 лютого 2024 21:38

Prozorro відновлює роботу програми Bug Bounty з пошуку вразливостей

Юлія Мирська 16 серпня 2023 14:19

Усі закупівлі, крім озброєння та військової техніки, будуть проводити через Prozorro

Юлія Мирська 31 липня 2023 12:28

Центр економічної стратегії запустить портал для контролю витрат на відбудову України

Богдан Камінський 17 липня 2023 15:10

Приватбанк витратить 3 млн грн на розвиток власного YouTube-каналу

Максим Красіков 9 травня 2023 14:14