Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

В Україні ініціювали законопроєкт про регулювання Telegram

Олена Черкасець
Олена Черкасець
21 березня 2024 4 хвилин читання

Депутати Верховної Ради запропонували законопроєкт, який стосується регулювання Telegram та інших «подібних до нього платформ», які використовують для поширення ЗМІ. Відповідний законопроєкт ініціював нардеп від партії «Європейська солідарність» Микола Княжицький.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Проблема Telegram — це не зовсім проблема медіа. Проблема його в тому, що це російська мережа, яка активно просувається українською владою як основне джерело інформації для українців. І виходить зовсім дивна ситуація: з одного боку, Генштаб ЗСУ прямо каже, що треба припинити використовувати російські мережі типу Telegram, а СБУ, МВС, РНБО та інші органи роблять спільну заяву про використання Telegram російськими спецслужбами. Але з іншого — ці самі органи використовують Telegram як офіційне джерело інформації для українців.
Микола Княжицький

За словами нардепа, за два роки великої війни саме Telegram став основною платформою, з якої українці дізнаються новини.

Така собі альтернатива цілодобовому телемарафону, яка має російське походження, співпрацює з кремлівською владою і яку хвалить за конструктивну співпрацю особисто путін. Ми не пропонуємо заблокувати Telegram. Якщо влада захоче, вона може спробувати це зробити аналогічним чином, як було зроблено з іншими російськими мережами типу яндекса з однокласниками.
Микола Княжицький

Нардеп пропонує запровадити для сервісів, через які поширюється масова інформація, схоже регулювання, яке встановлено законодавством для платформ, подібних до YouTube.

Він зауважує, що, за статистикою 72% українців, отримують новини саме через Telegram (для порівняння — YouTube лише 16%)

Що змінить законопроєкт про регулювання Telegram

Микола Княжицький називає 4 основні моменти свого законопроєкту.

  • Платформи не повинні поширювати контент, що вже зараз заборонено поширювати через інші медіа (зокрема у YouTube та онлайн-ЗМІ). Йдеться про порнографію, пропаганду наркотиків, глорифікацію фашизму, виправдовування російської агресії тощо. Перелік заборон залишається тим самим, що існує зараз, і цим законопроєктом не змінюється.
  • Платформи зобов’язані на запит Нацради з питань телерадіомовлення розкривати структуру власності, а також джерела фінансування, як зараз передбачено для інших медіа та сервісів. 
  • Якщо власність або джерела фінансування платформи не будуть відкритими, державні органи та фінансові установи, які працюють з особистими даними українців, не зможуть використовувати цю платформу. Такі платформи та їхні сервіси не зможуть бути встановлені на будь-яких пристроях, які використовують для службових цілей.
  • Сили безпеки й оборони повинні мати особливості діяльності через їх специфіку, тому обмеження та заборони щодо використання платформ з непрозорою власністю, до них не застосовуються. Можуть застосовуватись, якщо це буде встановлено постановою уряду.

Щоб регулювати Telegram, Україні потрібен закон про дезінформацію

Раніше нардеп із фракції «Голос», голова Комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин повідомляв, що для регулювання діяльності анонімних Телеграм-каналів в Україні  Верховна Рада має ухвалити закон про дезінформацію.

За його словами, ані в Україні, ані в ЄС немає закону, який би дозволяв звернутися до власників соцмереж із вимогою про зменшення рівня анонімності в інтернеті. Саме тому необхідно створити відповідне нормативне-правове регулювання.

 Своєю чергою засновник Petcube Ярослав Ажнюк назвав Telegram найнепрозорішою платформою. 

Telegram чи не найнепрозоріший серед великих застосунків. Понад 700 млн користувачів, і ми не знаємо ані про фінансування, ані про юрисдикцію, ані про сервери. При цьому відсутнє наскрізне шифрування і «вічне» збереження користувацьких даних на серверах компанії.
Ярослав Ажнюк 
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Експерти стурбовані відкриттями Дурова про безпеку Telegram

Вікторія Рудзінська 25 червня 2024 11:36

«Армія+»: Міноборони запускає новий чатбот у Telegram

Владислав Паливода 20 червня 2024 11:26

Як просувати свій бізнес у Telegram, розповість Netpeak 20 червня

Олеся Дерзська 18 червня 2024 21:50

Telegram додав анімацію до повідомлень, пошук за хештегом та інші оновлення

Кіра Іванова 2 червня 2024 14:02

росія активно використовує Telegram для поширення пропаганди проти підтримки України

Владислав Паливода 28 травня 2024 20:21