Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Українські оператори зв'язку та інтернет-провайдери шукають постачальників кращих батарей для станцій

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
16 січня 2023 3 хвилин читання

Атаки росії на українську електромережу спричиняють навантаження на мережу мобільного зв'язку, що призводить до пошуку батарей та іншого обладнання, яке має важливе значення для підтримання роботи систем зв'язку.

Мережа мобільного зв'язку в Україні не була створена для воєнного часу, і більшість базових станцій мають тип свинцево-кислотних акумуляторів, які працюють за технологією AGM (абсорбент-скломат). Ці батареї можуть забезпечити живлення станції лише протягом кількох годин і потребують багато часу для повного заряджання після відновлення живлення, пише The Wall Street Journal.

Оператори мобільного зв'язку шукають резервні літій-іонні системи, оскільки вони працюють довше під час відключення, ніж свинцево-кислотні батареї, і їх можна швидше заряджати. 

Наприклад, Lifecell, третьому за розміром постачальнику мобільного зв'язку в країні, потрібно приблизно 250 генераторів і 36 тис. літій-іонних батарей. «Ми просимо не гроші, ми просимо батареї, — сказав Юрій Задоя, менеджер технологічного підрозділу Lifecell, що є частиною Turkcell Iletisim Hizmetleri AS. — Ні в кого немає запасу батарей».

Помічник держсекретаря США Джеффрі Паєтт заявив, що американські дипломати шукають ведуть пошуки поставок високовольтних трансформаторів та іншого обладнання для відновлення української електромережі, що допоможе забезпечити енергією телекомунікаційну галузь, а також хімічну та металургійну промисловість.

Тим часом «Київстар», Lifecell та «Vodafone Україна» звернулися до виробників із проханням отримати додаткові резервні батареї для заміни свинцево-кислотних акумуляторів, але їм сказали, що виробництво блоків триватиме три-чотири місяці. Про це повідомив Станіслав Прибитко, директор з мобільного зв'язку Міністерства цифрової трансформації України.

Наразі «Київстар» отримав і встановив 8 тис. нових акумуляторів для своєї системи, а «Vodafone Україна» замінив 5 тис., за словами керівників двох компаній. Проте нові батареї не є панацеєю, оскільки вони забезпечують лише шість годин енергії для станції, а це менше, ніж тривалість багатьох відключень електроенергії.

Навіть до того, як росія почала неодноразово атакувати українську енергомережу в жовтні, постачальники мобільного зв'язку відчували напруження через ремонти в регіонах, де точилися бойові дії та зростало споживання, зокрема через значне збільшення переглядів відео на YouTube про війну.

Зараз у середньому 25% базових станцій по всій країні не працюють через постійні відключення електроенергії, сказав Прибитко. Під час найпотужніших ударів росії по енергосистемі наприкінці листопада не працювало 59% базових станцій.

Нагадаємо, що раніше «Київстар» запустив проєкт «Бізнес єднається заради перемоги». Компанія пропонує підприємцям-власникам генераторів під'єднати телекомобладнання на комерційній основі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Хто з операторів побудував найбільше оптоволоконних мереж під час війни і яка технологія стала спасінням під час блекаутів

Юлія Даниленко 27 листопада 2023 12:30

Кількість запитів у Google 2023 року зросла на 65%, до 9 млн щохвилини

Богдан Камінський 24 листопада 2023 11:35

Цифровий телесигнал покриє 96% підконтрольних Україні територій до кінця 2023 року

Юлія Мирська 17 листопада 2023 11:03

Web3: як виник і як працює

Kateryna Romanenko 15 листопада 2023 16:00

Навіщо і як часто люди використовують інтернет у 2023 році — результати дослідження

Єлизавета Гогілашвілі 8 листопада 2023 10:33