Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Українські оператори зв'язку та інтернет-провайдери шукають постачальників кращих батарей для станцій

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
16 січня 2023 3 хвилин читання

Атаки росії на українську електромережу спричиняють навантаження на мережу мобільного зв'язку, що призводить до пошуку батарей та іншого обладнання, яке має важливе значення для підтримання роботи систем зв'язку.

Мережа мобільного зв'язку в Україні не була створена для воєнного часу, і більшість базових станцій мають тип свинцево-кислотних акумуляторів, які працюють за технологією AGM (абсорбент-скломат). Ці батареї можуть забезпечити живлення станції лише протягом кількох годин і потребують багато часу для повного заряджання після відновлення живлення, пише The Wall Street Journal.

Оператори мобільного зв'язку шукають резервні літій-іонні системи, оскільки вони працюють довше під час відключення, ніж свинцево-кислотні батареї, і їх можна швидше заряджати. 

Наприклад, Lifecell, третьому за розміром постачальнику мобільного зв'язку в країні, потрібно приблизно 250 генераторів і 36 тис. літій-іонних батарей. «Ми просимо не гроші, ми просимо батареї, — сказав Юрій Задоя, менеджер технологічного підрозділу Lifecell, що є частиною Turkcell Iletisim Hizmetleri AS. — Ні в кого немає запасу батарей».

Помічник держсекретаря США Джеффрі Паєтт заявив, що американські дипломати шукають ведуть пошуки поставок високовольтних трансформаторів та іншого обладнання для відновлення української електромережі, що допоможе забезпечити енергією телекомунікаційну галузь, а також хімічну та металургійну промисловість.

Тим часом «Київстар», Lifecell та «Vodafone Україна» звернулися до виробників із проханням отримати додаткові резервні батареї для заміни свинцево-кислотних акумуляторів, але їм сказали, що виробництво блоків триватиме три-чотири місяці. Про це повідомив Станіслав Прибитко, директор з мобільного зв'язку Міністерства цифрової трансформації України.

Наразі «Київстар» отримав і встановив 8 тис. нових акумуляторів для своєї системи, а «Vodafone Україна» замінив 5 тис., за словами керівників двох компаній. Проте нові батареї не є панацеєю, оскільки вони забезпечують лише шість годин енергії для станції, а це менше, ніж тривалість багатьох відключень електроенергії.

Навіть до того, як росія почала неодноразово атакувати українську енергомережу в жовтні, постачальники мобільного зв'язку відчували напруження через ремонти в регіонах, де точилися бойові дії та зростало споживання, зокрема через значне збільшення переглядів відео на YouTube про війну.

Зараз у середньому 25% базових станцій по всій країні не працюють через постійні відключення електроенергії, сказав Прибитко. Під час найпотужніших ударів росії по енергосистемі наприкінці листопада не працювало 59% базових станцій.

Нагадаємо, що раніше «Київстар» запустив проєкт «Бізнес єднається заради перемоги». Компанія пропонує підприємцям-власникам генераторів під'єднати телекомобладнання на комерційній основі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Мобільні оператори встановили майже 2300 нових базових станцій за пів року

Олеся Дерзська 28 червня 2024 17:33

Nokia продає бізнес підводних мереж Франції за 350 млн євро

Вікторія Рудзінська 27 червня 2024 11:29

Творець Всесвітньої павутини хоче повернути людству контроль за даними в мережі

Олександр Тартачний 12 червня 2024 09:00

Чому зникає мобільний інтернет під час відключень світла: пояснюють оператори

Владислав Миронович 11 червня 2024 10:00

Vodafone забезпечує українців безперебійною роботою мережі, що може працювати 72 год без світла

Владислав Паливода 5 червня 2024 18:44