Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Україна планувала вдарити по заводах з виробництва Shahed — The Guardian

Богдан Камінський
Богдан Камінський
27 вересня 2023 3 хвилин читання

Київ просив західних партнерів надати ракети далекого радіуса дії, щоб атакувати об’єкти з виробництва дронів-камікадзе Shahed в росії, Ірані та Сирії. 

Про це йдеться у секретному документі, який український уряд надіслав країнам-членам G7 у серпні 2023 року, пише The Guardian.

Згідно з 47-сторінковим звітом, іранські безпілотники містять деталі, виготовлені у США та Європі. Зокрема, Shahed-131 мав 52 західні електричні компоненти, а Shahed-136 — 57.

Серед виробників є компанії зі штаб-квартирами у США, Швейцарії, Нідерландах, Німеччині, Канаді, Японії та Польщі. Майже весь імпорт до Ірану надходить з Туреччини, Індії, Казахстану, Узбекистану, В'єтнаму та Коста-Рики, йдеться у повідомленні.

Іран диверсифікував виробництво дронів Shaheed

Згідно з документом, Іран вже диверсифікував своє виробництво, використовуючи сирійський завод. З нього готова продукція потрапляє в порт Новоросійськ.

Також виробництво Shahed переміщується до Алабуги, що у Татарстані. Однак Тегеран досі постачає компоненти.

У доповіді стверджується, що Іран не може впоратися з попитом із москви. Лише влітку 2023 року рф випустила по Україні понад 600 дронів Shahed.

Крім цього, іранський уряд намагається «відмежуватися від надання росії зброї».

Як Іран постачає росії БпЛА Shahed

За даними авторів документа, постачання БпЛА Shahed-136/131 з Ірану до росії відбуваються через Каспійське море. З Тегерану безпілотники доставляють в іранський порт Амірабад, звідки їх відправляють до російського портового міста Махачкала.

Маркування на електронних компонентах БпЛА, ймовірно, знищувалось за допомогою лазера. Також росія почала використовувати назви «Герань-1» та «Герань-2». Ймовірно, це є частиною угоди між Іраном та рф щодо приховування ролі Тегерану в постачаннях БпЛА.

На початку липня в Україні збили нову модель Shahed-136 з маркуванням Y002. Він мав іншу форму крила, що може свідчити про виробництво на новому місці, а саме у росії.

Також в Україні припускають, що рф та Іран вже працюють над новим двигуном для Shahed-136, який має забезпечити кращу швидкість і дальність польоту.

Раніше SPEKA писала, що росіяни хочуть запустити виробництво Shahed у білорусі.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Apple випустила оновлення безпеки для iOS, iPadOS і macOS, які виправляють експлойт нульового дня

Богдан Камінський 1 грудня 2023 19:35

Рекламодавці не планують повертатися на X, через що соцмережа може збанкрутувати

Богдан Камінський 1 грудня 2023 18:16

Трейлер Grand Theft Auto VI вийде 5 грудня — Rockstar

Богдан Камінський 1 грудня 2023 16:52

Microsoft Phone Link дозволить перетворювати Android-смартфони на вебкамери

Богдан Камінський 1 грудня 2023 16:33

«Нова пошта» відкрила третє відділення у Чехії

Богдан Камінський 1 грудня 2023 16:25