Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Три ключові болі дизайнера, або Чому навіть штучний інтелект не врятує погані фото

Олександр Шатов
Олександр Шатов
21 червня 2023 4 хвилин читання

Привіт, я Саша, арт-директор SPEKA, і мені підгорає. У галузях, що так чи інакше повʼязані з дизайном, я працюю вже багато років, і досі не можу збагнути одного. Рівень технологій і їхня доступність зростають щороку. Майже кожен і кожна мають у кишені смартфон з високоякісною камерою. Люди мають безкоштовний або майже безкоштовний доступ до сотні гігабайтів освітньої інформації.

А якість фото, які надсилають мені клієнти та автори, стає дедалі гіршою. Я не маю на увазі стокові колекції професійних фотографів, а кажу про унікальні, особисті матеріали, що потрібні в роботі набагато частіше, ніж стоки.

Саме про ці болі — фото розширенням 190х120, обрізані плечі, голови та колеги по команді, а також скриншоти з TikTok — я і хочу поговорити. 

Чому технології стають кращими, а фото від авторів гіршими

Відсутність хорошої камери чи смартфона — не вирок. Пам’ятаю, як років двадцять тому ми опинилися в ситуації, коли автор колонки не мав пристойної фотографії, а ми не мали цифрової камери. І що ж? У хід пішов звичайний сканер, скотч та настільна лампа. Рішення було кризове, але після оброблення ми отримали досить непогане фото.

Сьогодні ж ніхто не шукає рішення, просто пишуть: «Візьміть моє фото з Facebook чи інстаграм». Ще гірше, коли кажуть: «Я вам зараз зроблю скрин з відео у TikTok». 

Чому дизайнер не може магічним чином зробити ваше погане фото хорошим

Це так не працює. Щоб отримати щось хороше, в основі треба мати щось краще за хороше. Цифрова графіка не працює як у кіно, коли хтось клацає по клавіатурі і певні зображення миттєво стають майже 4К. 

Жоден фотошоп, штучний інтелект чи щось подібне не додасть неіснуючих пікселів та інформації про колір.

Усе, що ми маємо на сьогодні, — доволі дешева ілюзія, яка насправді породжує протилежність: падіння якості матеріалів, вимог до кінцевого результату, здешевлення роботи.

Чому оброблення фото штучним інтелектом не вихід

Щодо штучного інтелекту: так, виглядає круто, надто коли ти знаєш, скільки сил і часу знадобиться, щоб намалювати так само. У цьому ШІ неперевершений, але він не панацея, як вважає дехто. Мені і цим «дехтам» потрібний унікальний, аутентичний контент, а не згенерована лубочна картинка в стилі обдовбаного в соплі Далі. 

На мою думку, не можна піддаватися тренду «що встратіше, то краще», навіть якщо на мою ілюстрацію 1,5 людини будуть дивитися 0,5 секунди. Не можна деградувати, навіть коли дуже хочеться. 

Тому відтепер Спільнота SPEKA матиме за обкладинки унікальні скетчі авторів. Кожен наш автор, який пише для нас колонку, буде отримувати унікальний скетч-портрет, виконаний ось цими ручками, без ШІ та реєстрації. 

Чому саме скетч? Тому що це унікально, швидко (з огляду на мої вміння), завжди потрібної якості та варіативно. Плюс це все-таки не алгоритм, а робота, створена руками, і байдуже, з якої дірки ви дістали фото-оригінал, яке було світло, формат чи лініатура. 

І, на відміну від Midjourney, я точно знаю, скільки пересічна людина має пальців. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Google допомагає постачальникам зменшити викиди завдяки новим енергетичним проєктам

Вікторія Рудзінська 22 години тому

Apple готується додати функції штучного інтелекту до Vision Pro

Вікторія Рудзінська 23 години тому

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 27 червня 2024 14:40

Youtube хоче отримати у лейблів ліцензії на використання музики для навчання свого ШІ

Вікторія Рудзінська 26 червня 2024 21:18

Керівник Anthropic помістив в офісі плакат із роботом, що знищує світ

Олеся Дерзська 26 червня 2024 16:01