10 найпопулярніших мобільних ігор в Україні
Коли їдеш у метро або чекаєш своєї черги до лікаря, мобільні ігри допомагають згаяти час. Тому більшість із нас бодай раз розчавлювала цукерки у Candy Crush чи розрізали фрукти у Fruit Ninja. Але неочікувано для вас одна з улюблених ігор може опинитися російською.
SPEKA дослідила, які ігри набули популярності в Україні у травні 2023 року, хто їх створив, про що вони та чи є російські ігри в українському топ 10. Крім того, розглянемо реакцію Мінцифри та розробників.
Як складали топ?
Ми врахували ігри на всіх платформах, що, за даними Data.ai, мають найбільше завантажень в Україні за травень 2023 року. Інформацію про знаходження головного офісу компанії розробника перевіряли за допомогою Data.ai та відкритих джерел.
Топ безкоштовних ігор для смартфонів в Україні за травень 2023 року
1. Attack Hole
Attack Hole — це аркадна гра. Ви керуєте чорною дірою, поїдаючи різні об’єкти та створюючи хаос на екрані.
2. Kick the Pu — Antistress Game
Це розважальна гра, призначена для зняття стресу та відпочинку. У цій грі ви зможете бити, кидати, колоти, стріляти або навіть бомбити персонажа, схожого на путіна.
3. Craft Build Block
Craft Build Block — це творча і весела гра, яка дозволяє будувати свій власний світ, використовуючи блоки. У цій грі ви можете розширити свою уяву та створити різні будівлі, ландшафти та об’єкти. Гра схожа на безкоштовну версію Minecraft.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Завантажуйте на платформі Android
4. Royal Match
Royal Match — це головоломка, що пропонує гравцям поєднувати різнокольорові блоки, щоб відновити розкішні інтер’єри палацу. Гра має простий геймплей та вражальну графіку.
Завантажуйте на платформах iOS/Android
5. Jelly Run 2048
Jelly Run 2048 поєднує дві популярні гри — Jelly Run та 2048. Мета гри полягає в тому, щоб об’єднати два однаковы желе, щоб створити нове желе з більшим числом. Наприклад, об’єднання двох желе з числами 2 дає вам желе з числом 4. І так далі. Ви повинні продовжувати об’єднувати желе, поки не досягнете числа 2048 і більше.
6. Viking Rise
Viking Rise — це багатокористувацька військова стратегія в реальному часі. Ви граєте за правителя вікінгів, який веде своє плем’я через Вальгаллу в незвіданому світі Мідгард. У грі можна досліджувати, грабувати, полювати та боротися за Вальгаллу, щоб здобути величезні багатства, славу та владу.
7. Roblox
Roblox — це гра-метавсесвіт, де можна досліджувати безліч ігрових світів, створених іншими користувачами. Завдяки їй можна стати екстремальним паркуристом чи дизайнером одягу, побудувати місто чи влаштувати зомбі-апокаліпсис.
8. Simba Hide&Seek
Спершу у нас виникли підозри щодо цієї гри, оскільки оригінальний сайт розробників був російською мовою, а країна реєстрації компанії не була зазначена. Проте після детальнішого дослідження стало відомо, що засновник та компанія зареєстровані у Казахстані.
У цій грі ви можете вибрати одну з двох ролей — кота Сімби або мисливця Артема. Граючи за кота, ваше завдання — сховатися в будинку в якомусь предметі, а власник Артем шукатиме вас, щоб сфотографувати на смартфон. Якщо він знайде вас і сфотографує — ви програли.
9. Cat ASMR: Salon Makeover
Гра-симулятор Cat ASMR: Salon Makeover допоможе вам врятувати бідних покинутих кошенят, надати їм допомогу та дати шанс почати нове життя.
10. Hoarding and Cleaning
Hoarding and Cleaning — це гра-симулятор, в якій кожен може насолоджуватися прибиранням. Що довше ви граєте, то більше сміття стає і то більше пилотяг не може його всмоктати. Прибиранням ви можете отримати гроші, щоб оновити пилотяг!
російські ігри в українських сторах — що робити?
Декілька тижнів тому ми писали схожий матеріал про 10 найпопулярніших мобільних ігор у світі та помітили, що до топ 10 України потрапили дві російські гри.
Ми надіслали запит до Мінціфри, щоб дізнатися, чи можливо заблокувати російські ігри хоча б для українських користувачів, адже частина доходу цих компаній може йти у російський бюджет.
У Мінцифри відповіли, що вони планують звернутися до корпорацій Apple та Google, щоб ті сприяли блокуванню російських застосунків з іграми для українських користувачів у сервісах App Store та Google Play. Однак наголосили, що Мінцифри не уповноважене втручатись у діяльність корпорацій Apple і Google, тож будь-які рішення компанії ухвалюють самостійно.
Що кажуть розробники?
Ми поговорили з деякими розробниками мобільних ігор і вони розповіли, що більшість російських розробників реєструють свої компанії в інших країнах, наприклад, на Кіпрі чи у Нідерландах, через кращі податкові умови.
Тому стверджувати, що виробники уникають реєстрації компанії в росії через повномасштабне вторгнення, не можна, проте саме цей чинник значно ускладнює блокування російських застосунків у App Store та Play Market. Однак для таких рішень потрібна і політична воля керівництва Apple і Google, яка, на жаль, є низькою.