Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескоп ESA "Евклід" зробив свої перші фотографії космосу — фото

Юлія Мирська
Юлія Мирська
1 серпня 2023 2 хвилин читання

Телескоп «Евклід» Європейського космічного агентства (ESA) 31 липня надіслав на Землю перші зроблені фотографії, повідомляє Space.

Мета «Евкліда” — створити мапу темного боку Всесвіту, аналізуючи безліч галактик, які знаходяться на відстані близько 10 млрд світлових років. Ця мапа буде у 3D форматі і покаже, як ці об'єкти змінювалися разом із розвитком космосу.

Ракета SpaceX 1 липня вивела телескоп на орбіту з мису Канаверал у Флориді. Зараз він знаходиться на відстані близько 1,6 млн км від Землі. 28 липня він приєднався до космічного телескопа Джеймса Вебба у другій точці Лагранжа. 

Фото телескоп зробив за допомогою інструменту «Видимий інструмент» (VIS), який фіксує світлове випромінювання з довжиною хвиль від 550 до 900 нанометрів.

На цих зображеннях можна побачити космічні промені, що пронизують простір, безліч блискучих зірок і, найголовніше, кілька галактик у вигляді нечітких плям.

Телескоп ESA "Евклід" зробив свої перші фотографії космосу - фото
Телескоп ESA "Евклід" зробив свої перші фотографії космосу - фото

«Евклід» для знімків використовує ще один інструмент. Це близько-інфрачервоний спектрометр і фотометр NISP, який знімає невидиме для людського ока інфрачервоне випромінювання в діапазоні від 950 до 2020 нанометрів, що допомагає астрономам вивчити невидиму частину Всесвіту.

Крім того NISP здатен точно виміряти світлове випромінювання кожної галактики, що дозволяє встановити їх точну відстань. 

Перед тим, як світло далекого космосу потрапить на NISP, телескоп «Евклід» використовує кілька спеціальних фільтрів. 

Саме через один з цих фільтрів NISP був зроблений третій тестовий знімок. Кожна смужка на зображенні представляє індивідуальний світловий спектр галактики або зірки.

Телескоп ESA "Евклід" зробив свої перші фотографії космосу — фото Телескоп ESA "Евклід" зробив свої перші фотографії космосу — фото
0
Прокоментувати
Інші матеріали

SpaceX запустила перший південнокорейський супутник-шпигун — відео

Юлія Мирська 13 годин тому

Американці навряд чи висадяться на Місяць у 2025 році — уряд США

Артем Житкевич 1 грудня 2023 21:39

SpaceX почне тестувати супутниковий мобільний зв’язок

Артем Житкевич 1 грудня 2023 17:46

Телескоп Габбла сфотографував два галактичні скупчення — фото

Юлія Мирська 30 листопада 2023 11:05

SpaceX запустила ще одну партію супутників Starlink із Флориди — відео

Юлія Мирська 29 листопада 2023 07:50