Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескоп Джеймса Вебба виявив, що галактики у ранньому Всесвіті були дуже різноманітними

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
17 січня 2023 2 хвилин читання

Космічний телескоп Джеймса Вебба змінює наше розуміння космосу. Навіть на ранньому етапі «галактики вже були досить розвиненими та мали широкий спектр структур».

Згідно з новим дослідженням спостережень за сотнями галактик космічним телескопом Джеймса Вебба (JWST), галактики на початку Всесвіту були набагато різноманітнішими та зрілішими, ніж вважалося раніше. Дослідження Cosmic Evolution Early Release Science (CEERS) вивчає галактики такими, якими вони були приблизно 11-13 мільярдів років тому, повідомляє Space.

Зображення слабких галактик із сильним червоним зміщенням, отримані JWST, набагато чіткіші, ніж аналогічні фотографії, зроблені космічним телескопом Габбла. Ці нові зображення виявили наявність зрілих особливостей, таких як диски та сфероїдні компоненти.

Мозаїка з 690 окремих кадрів, зроблених за допомогою камери ближнього інфрачервоного діапазону телескопа Джеймса Вебба. Фото: NASA Мозаїка з 690 окремих кадрів, зроблених за допомогою камери ближнього інфрачервоного діапазону телескопа Джеймса Вебба. Фото: NASA

«Це означає, що навіть при такому високому червоному зміщенні галактики вже були досить еволюційними та мали широкий спектр структур», — сказав Карталтепе, провідний автор нової статті та співдослідник CEERS.

Таким чином, ці ранні галактики були набагато більше схожі на галактики сучасності, ніж було відомо раніше.

«Це говорить нам про те, що ми ще не знаємо, коли утворилися найдавніші структури галактик, — сказав Карталтепе. — Ми ще не бачимо найперші галактики з дисками. Нам доведеться досліджувати набагато більше галактик із ще більшим червоним зміщенням, щоб справді кількісно визначити, у який момент часу такі особливості, як диски, змогли сформуватися».

Також нещодавно стало відомо, що перша екзопланета, підтверджена телескопом Вебба, на 99% збігається з діаметром Землі. Ця планета LHS 475 b розташована на відстані лише у 41 світловий рік від нас.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

В Україні проведуть змагання з віртуального ракетомоделізму Noosphere Space Games

Руслан Сорока 4 години тому

Телескоп «Габбл» вперше безпосередньо виміряв масу самотнього білого карлика

Катерина Колонович 4 лютого 2023 18:37

Rolls-Royce розробила ядерну установку для космічних кораблів

Руслан Сорока 1 лютого 2023 20:29

Квантові комп'ютери, цифрова трансформація українських громад, претенденти на місію Artemis II. Ранкова SPEKA

Руслан Сорока 1 лютого 2023 08:30

Телескоп Джеймса Вебба знайшов лід на астероїді з кільцями Харікло

Катерина Колонович 28 січня 2023 18:40