Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескоп «Джеймса Вебба» назвали науковим проривом 2022 року

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
17 грудня 2022 2 хвилин читання

Новий зоряний космічний телескоп NASA став найкращим науковим проривом 2022 року. Настільки детальних зображень космосу, як надсилає «Джеймс Вебб», людство ще не бачило.

Після численних невдач, 20 років розробки, величезної ціни у 10 мільярдів доларів і небезпечної подорожі до космосу довжиною 1,5 мільйона кілометрів новий космічний телескоп «Джеймса Вебба» нарешті відкрив своє золоте інфрачервоне око і дав нам можливість побачити наш Всесвіт – і його незбагненне минуле – у приголомшливих, безпрецедентних деталях. На честь цього подвигу Science назвала політ JWST проривом 2022 року.

На відміну від свого попередника, космічного телескопа Hubble, «Джеймс Вебб» може вловлювати інфрачервоне світло, включно зі світлом, що випромінюється від перших зірок і галактик, які виникли. За кілька днів після виходу в Інтернет наприкінці червня 2022 року дослідники почали відкривати тисячі нових галактик, більш далеких і древніх, ніж будь-які раніше задокументовані – деякі, можливо, на 150 мільйонів років старші за найстарішу, визначену «Хабблом».

Більше того, телескопи здатні збирати достатньо світла від астрономічних об'єктів – від зірок, що народжуються, до екзопланет – щоб виявити, з чого вони складаються та як вони рухаються в космосі. Ці дані вже почали детально розкривати атмосферний склад планет на відстані сотень світлових років від Землі, що можливо мають здатність підтримувати життя.

Нагадаємо, що раніше зв'язок із телескопом «Джеймса Вебба» ускладнився через діяльність космічної місії Artemis 1. Бо мережа глибокого космосу NASA має обмежені комунікаційні можливості. Попри це космічний телескоп імені Джеймса Вебба не припиняє дивувати. Цього разу він надіслав вишукане зображення із небаченими раніше галактиками у районі, відомому як Північний полюс екліптики.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Телескоп Вебба виявив гейзери на супутнику Сатурну

Ольга Горбенко 15 годин тому

Приватна місія Ax-2 повертається на Землю вже завтра: що встигли зробити

Ганна Гілова 22 години тому

ОАЕ планують у 2034 році посадити корабель на астероїд між Марсом та Юпітером

Кіра Іванова 28 травня 2023 15:49

На Урані вперше виявили циклон

Ганна Гілова 28 травня 2023 10:34

«Чужому» — 44. Як у культовому фільмі виглядали технології майбутнього

Єлизавета Гогілашвілі 25 травня 2023 19:43