Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Космічні телескопи показали неймовірне зображення галактики Фантом

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
27 грудня 2022 2 хвилин читання

Завдяки комбінуванню знімків телескопів «Габбл» та «Джеймс Вебб» вчені отримали зображення спіральної галактики Фантом у всьому спектрі.

Галактика M74 сяє найяскравіше на цьому комбінованому оптичному та середньому інфрачервоному зображенні, що містить дані космічних телескопів «Габбл» і «Джеймс Вебб». Завдяки вдосконаленій камері «Габбла» для знімання (ACS) і потужному інструменту середнього інфрачервоного діапазону «Вебба» (MIRI), що фіксує діапазон довжин хвиль, це нове зображення має дивовижну глибину, повідомляє NASA.

Спіральна галактика Фантом. Фото: NASA Спіральна галактика Фантом. Фото: NASA

Червоні кольори позначають пил, що простягається крізь рукави галактики, світліші помаранчеві кольори позначають ділянки більш гарячого пилу. Молоді зірки у рукавах і ядерному ядрі виділені синім кольором. Важчі старіші зірки, спрямовані до центру галактики, показані блакитним і зеленим кольором, випромінюють моторошне сяйво від ядра галактики Фантом. Бульбашки зіркоутворення також видно рожевими на рукавах.

Таке розмаїття галактичних особливостей рідко можна побачити на одному зображенні. Вчені об'єднують дані телескопів, що працюють у всьому електромагнітному спектрі, щоб краще зрозуміти астрономічні об'єкти. Отже, дані «Габбла» та «Вебба» доповнюють один одного, щоб забезпечити повне уявлення про вражальну галактику M74.

Нагадаємо, що раніше телескоп «Габбл» зняв барвистий феєрверк, який залишила зірка після вибуху. Залишок наднової розташований у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці-супутнику Чумацького Шляху, і приховує нейтронну зірку, що швидко обертається.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Склади зброї у космосі планує зробити Inversion Space вже у 2024 році

Владислав Паливода 21 травня 2024 19:35

Робота-астронавта збирається відправити в космос Китай

Владислав Паливода 17 травня 2024 09:12

Hubble зробив найдетальніше фото галактики

Олеся Дерзська 14 травня 2024 17:37

Магнітні бурі травня 2024 року: чому вони виникають, чи шкодять здоров’ю та впливають на електромережі

Олександр Тартачний 13 травня 2024 18:18

NASA Harvest допомагає моніторити вплив війни на сільське господарство

Олеся Дерзська 9 травня 2024 13:57