Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Космічні телескопи показали неймовірне зображення галактики Фантом

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
27 грудня 2022 2 хвилин читання

Завдяки комбінуванню знімків телескопів «Габбл» та «Джеймс Вебб» вчені отримали зображення спіральної галактики Фантом у всьому спектрі.

Галактика M74 сяє найяскравіше на цьому комбінованому оптичному та середньому інфрачервоному зображенні, що містить дані космічних телескопів «Габбл» і «Джеймс Вебб». Завдяки вдосконаленій камері «Габбла» для знімання (ACS) і потужному інструменту середнього інфрачервоного діапазону «Вебба» (MIRI), що фіксує діапазон довжин хвиль, це нове зображення має дивовижну глибину, повідомляє NASA.

Спіральна галактика Фантом. Фото: NASA Спіральна галактика Фантом. Фото: NASA

Червоні кольори позначають пил, що простягається крізь рукави галактики, світліші помаранчеві кольори позначають ділянки більш гарячого пилу. Молоді зірки у рукавах і ядерному ядрі виділені синім кольором. Важчі старіші зірки, спрямовані до центру галактики, показані блакитним і зеленим кольором, випромінюють моторошне сяйво від ядра галактики Фантом. Бульбашки зіркоутворення також видно рожевими на рукавах.

Таке розмаїття галактичних особливостей рідко можна побачити на одному зображенні. Вчені об'єднують дані телескопів, що працюють у всьому електромагнітному спектрі, щоб краще зрозуміти астрономічні об'єкти. Отже, дані «Габбла» та «Вебба» доповнюють один одного, щоб забезпечити повне уявлення про вражальну галактику M74.

Нагадаємо, що раніше телескоп «Габбл» зняв барвистий феєрверк, який залишила зірка після вибуху. Залишок наднової розташований у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці-супутнику Чумацького Шляху, і приховує нейтронну зірку, що швидко обертається.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

NASA може відправити людиноподібних роботів у космос

Юлія Мирська 26 вересня 2023 08:58

FAA пропонує правило для зменшення космічного сміття на навколоземній орбіті

Юлія Мирська 22 вересня 2023 13:51

На Сонці стався потужний спалах — відео

Юлія Мирська 21 вересня 2023 12:16

Very Large Telescope зробив знімок галактики, відомої як Хрест Ейнштейна — фото

Юлія Мирська 17 вересня 2023 20:30

Телескоп Hubble зафіксував блискуче кулясте скупчення зірок у Чумацькому Шляху

Анастасія Ковальова 17 вересня 2023 14:00