Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Штучний інтелект допоможе досліджувати даркнет та збирати борги

Надія Баловсяк
Надія Баловсяк Журналістка
31 травня 2023 5 хвилин читання

Вчені з Південної Кореї досліджують даркнет за допомогою штучного інтелекту, компанія Skit.AI покликала AI на допомогу колекторам, а в Парижі готуються залучити штучний інтелект до безпеки на майбутній олімпіаді. Розповідаємо про найголовніше у Tech за тиждень.  

DarkBERT: як штучний інтелект допоможе досліджувати даркнет

Південнокорейські вчені створили спеціальну генеративну модель штучного інтелекту DarkBERT, яка може аналізувати та отримувати корисний контент з текстів, розміщених у даркнеті. DarkBERT базується на архітектурі RoBERTa, підході до обробки природньої мови, розробленому ще в 2019 році. 

Щоб навчити модель, дослідники просканували даркнет через анонімний браузер Tor, а потім відфільтрували необроблені дані, в результаті чого створили базу даних, яку й віддали на обробку RoBERTa. Результатом цієї обробки власне й став чатбот DarkBERT.

Автори цього проекту визначили сфери застосування цього чатботу. DarkBERT може досліджувати даркнет та визначати там потенційні загрози для кібербезпеки, в тому числі – нові випадки витоків даних.

Автори проекту запевняють, що DarkBERT не буде доступним на широкий загал через побоювання відносно безпеки. 

Amazon буде перевіряти вік покупців через сканування долонь

Підписуйтеся на наші соцмережі

Компанія Amazon повідомила, що її платіжна система Amazon One зможе визначати вік покупців через сканування долонь. Це допоможе зрозуміти, чи можна покупцю придбати алкоголь. На даний момент Amazon використовує сканер долонь у власних магазинах та деяких торгових точках Whole Foods. Це дозволяє клієнтам оплачувати свої покупки, просто навівши долоню на сканер замість того, щоб діставати кредитні картки чи готівку.

Тепер можливості сканування долонь компанія готова розширити й на перевірку віку. Тестуватися нові можливості  Amazon One будуть  на бейсбольному стадіоні Coors Field у Колорадо. В  разі успіху, компанія запропонує цей інструмент у різних місцях, де є вікове обмеження на продаж певних товарів або доступ до певних можливостей. 

В  Amazon запевняють про захист даних користувачів, шифрування їх та обмеження доступу з боку третіх сторін.

У Skit.AI показали, як штучний інтелект допоможе колекторам

Компанія Skit.AI продемонструвала новий підхід до стягнення боргів. Компанія створила власного голосового AI-бота, який уміє телефонувати боржникам й таким способом допомогти в роботі колектором.

Цей чатбот може підлаштуватися під бесіду з конкретною людиною й одночасно навчатися на цих розмовах, щоб зробити ці діалоги ще ефективнішими. Для покращення цих бесід компанія-розробник Skit.AI анонсувала партнерство з кредитними організаціями. Ця вигідна співпраця дає змогу Skit.AI покращувати роботу свого чатбота, а кредиторам отримати автоматизований інструмент для дзвінків, який здатен працювати без зупинки десятки годин. За словами представників Skit.AI, її чатбот добивається повернення боргів у 13,5% боржників.

Проте у використанні такого автоматизованого інструменту є певні проблеми. штучний інтелект навряд чи зможе зрозуміти, хто з боржників не бажає повертати кошти, а хто дійсно опинився у скрутному становищі. 

Cooler Master планує випустити комп’ютер у формі кросівок

Компанія Cooler Master готується до випуску комп’ютера у формі кросівок Sneaker X. Вартувати цей незвичний дизайн буде $5999, розміри корпусу майбутнього пристрою — 650×306×651 мм. Cooler Master готується випускати Sneaker X у трьох кольорах.

Попри високу ціну, Sneaker X буде не найдорожчою моделлю Cooler Master. Компанія також готується представити Cooling X по ціні в $6999. Його особливістю буде наявність інтегрованої системи рідинного охолодження. Саме цим виправдана вища ціна, адже модель Sneaker X отримає систему водяного охолодження.

Деталі щодо технічних характеристик майбутньої моделі поки дуже незначні. Відомо лише, що комп'ютер отримав материнську плату mini ITX

«Олімпійський» штучний інтелект: правозахисники виступають проти стеження

Конституційний суд Франції дозволив використання штучного інтелекту на майбутніх Олімпійських іграх в Парижі в 2024 році. AI-технології будуть використовуватися для спостереження за атлетами та гостями змагань – для цього будуть застосовані інструменти автоматизованого відеостеження, а штучний інтелект буде аналізувати зображення в режимі реального часу й виявляти підозрілу активність. 

Коментуючи це рішення, конституційна рада Франції заявила, що нові заходи, які є експериментальними, можуть бути застосовані лише на спортивних, розважальних або культурних заходах у боротьбі із «запобігання порушенням громадського порядку». Закон діятиме до березня 2025 року, тобто після Олімпіади ці інструменти не зможуть довгий час використовуватися відносно звичайних людей. Проте це не завадило Amnesty International, Human Rights Watch і Big Brother Watch виступити проти цього рішення, оцінивши його як таке, яке несе загрозу громадянським свободам. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Інтерв’ю з Сергієм Леськом, IT-директором OKKO

Олександр Тартачний 33 хвилини тому

Олександр Яценко: Час будувати великі компанії з красивим українським прапором та написом Made in Ukraine

Сергій Коноплицький 1 годину тому

Як запустити новий бізнес в умовах обмежених ресурсів: від створення команди до стрімкого зростання

Віталія Гребнєва 1 годину тому

Топ-5 помилок біздева на міжнародній конференції

Maksym Boronenko 13 годин тому

Meta заборонили тренувати моделі ШІ на даних бразильських користувачів

Вікторія Рудзінська 16 годин тому