Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Сполучені Штати таємно відправили ракети ATACMS в Україну

Вікторія Рудзінська
Вікторія Рудзінська Новинарка SPEKA
24 квітня 2024 2 хвилин читання

Нещодавно США таємно поставили до України ракети великої дальності ATACMS для допомоги в боротьбі з російським агресором, ЗСУ вже використали їх двічі.

Про це повідомляє Reuters.

Ракети входили до пакету військової допомоги Україні на $300 млн, що президент США Джо Байден схвалив 12 березня. Кількість доставлених ракет не уточнюється.

Повідомляється, що вперше ракети використали вранці 17 квітня, запустивши ATACMS по аеродрому Джанкой в тимчасово окупованому Криму. Вдруге українські військові застосували зброю проти російських військ на південному сході України.

Чи відправляти тактичні ракетні системи (ATACMS) із радіусом дії до 300 км, було предметом дебатів в адміністрації Байдена протягом кількох місяців. Спочатку Пентагон виступав проти розгортання ракет великої дальності, побоюючись, що втрата ракет із американських запасів зашкодить готовності американських військ. Також були побоювання, що Україна використовуватиме їх для нападу на цілі всередині росії.

Використання росією балістичних ракет великої дальності проти України в грудні та січні, незважаючи на попередні публічні та приватні застереження США не робити цього, призвело до зміни поглядів щодо поставки Україні ATACMS із радіусом великої дальності.

У березні, коли кілька контрактів Пентагону потрапили на тендер, Байден зміг використати різницю, щоб направити Україні $300 млн допомоги, в яку увійшли ATACMS далекого радіусу дії.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

США надішлють Україні ракети ППО у новому пакеті військової допомоги на $150 млн

Максим Красіков 29 червня 2024 15:30

Снаряди дальністю до 100 км та ракети: яке далекобійне озброєння є в України

Олександр Тартачний 7 травня 2024 09:00

Як вплинуть далекобійні ракети ATACMS на перебіг війни

Сергій Коноплицький 25 квітня 2024 16:45

Україна отримає найближчим часом далекобійні ракети ATACMS від США

Владислав Паливода 22 квітня 2024 07:50

Як та чим Ізраїль оборонявся від іранських ракет та «Шахедів» та чи справді збили 99% цілей

Олександр Тартачний 15 квітня 2024 16:00