Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Солодощі змінюють мозок — вчені

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
24 березня 2023 2 хвилин читання

Дослідники показали, що продукти з високим вмістом жиру та цукру змінюють наш мозок, якщо ми регулярно споживаємо їх навіть у невеликій кількості.

Вчені з Інституту дослідження метаболізму Макса Планка у Кельні та Єльського університету вивчали любов людства до солодкої та жирної їжі, повідомляє Max-Planck-Gesellschaft. Протягом восьми тижнів одна група добровольців отримувала невеликий пудинг, що містив багато жиру та цукру на додаток до їхньої звичайної дієти. Інша група отримувала пудинг, який містив таку ж кількість калорій, але менше жиру. При цьому вимірювали їхню мозкову активність.

Наш мозок несвідомо вчиться віддавати перевагу закускам з високим вмістом жиру

Через вісім тижнів реакція мозку на продукти з високим вмістом жиру та цукру була значно посилена в групі, яка їла пудинг з високим вмістом цукру та жиру. Це особливо активувало дофамінергічну систему, ділянку мозку, відповідальну за мотивацію та винагороду. 

«Наші вимірювання мозкової активності показали, що мозок переналаштовується через споживання чипсів та подібної їжі. Завдяки цим змінам у мозку ми несвідомо завжди віддаємо перевагу їжі, яка містить багато жиру та цукру», — пояснює Марк Тіттгемеєр, який керував дослідженням. 

Випробувані не набрали більше ваги, ніж контрольна група, і їхні показники крові, як-от цукор або холестерин, також не змінилися. Однак дослідники припускають, що перевага солодкої їжі збережеться і після закінчення дослідження.

Раніше стало відомо, що група науковців оживила так званий зомбі-вірус, який провів 48 500 років у вічній мерзлоті Сибіру. Дослідження допоможе краще зрозуміти ризики, пов'язані з вірусами.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Вчені з’ясували, як довго схрещувалися Homo sapiens з неандертальцями

Дмитро Мухін 25 травня 2024 19:18

Вчені винайшли гель, здатний захистити кров та печінку від алкоголю

Дмитро Мухін 19 травня 2024 20:14

Чи може наука пояснити, чому пари розпадаються? Математична анатомія падіння

Олександр Тартачний 11 травня 2024 09:34

Штучний інтелект та соцмережа Ілона Маска допомагають визначити рівень депресії

Сергій Коноплицький 9 травня 2024 14:05

Орангутанг-знахар: уперше зафіксували, як тварина загоює рани листям

Дмитро Мухін 5 травня 2024 19:43