Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Солодощі змінюють мозок — вчені

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
24 березня 2023 2 хвилин читання

Дослідники показали, що продукти з високим вмістом жиру та цукру змінюють наш мозок, якщо ми регулярно споживаємо їх навіть у невеликій кількості.

Вчені з Інституту дослідження метаболізму Макса Планка у Кельні та Єльського університету вивчали любов людства до солодкої та жирної їжі, повідомляє Max-Planck-Gesellschaft. Протягом восьми тижнів одна група добровольців отримувала невеликий пудинг, що містив багато жиру та цукру на додаток до їхньої звичайної дієти. Інша група отримувала пудинг, який містив таку ж кількість калорій, але менше жиру. При цьому вимірювали їхню мозкову активність.

Наш мозок несвідомо вчиться віддавати перевагу закускам з високим вмістом жиру

Через вісім тижнів реакція мозку на продукти з високим вмістом жиру та цукру була значно посилена в групі, яка їла пудинг з високим вмістом цукру та жиру. Це особливо активувало дофамінергічну систему, ділянку мозку, відповідальну за мотивацію та винагороду. 

«Наші вимірювання мозкової активності показали, що мозок переналаштовується через споживання чипсів та подібної їжі. Завдяки цим змінам у мозку ми несвідомо завжди віддаємо перевагу їжі, яка містить багато жиру та цукру», — пояснює Марк Тіттгемеєр, який керував дослідженням. 

Випробувані не набрали більше ваги, ніж контрольна група, і їхні показники крові, як-от цукор або холестерин, також не змінилися. Однак дослідники припускають, що перевага солодкої їжі збережеться і після закінчення дослідження.

Раніше стало відомо, що група науковців оживила так званий зомбі-вірус, який провів 48 500 років у вічній мерзлоті Сибіру. Дослідження допоможе краще зрозуміти ризики, пов'язані з вірусами.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Сприйняття брендів після виходу з ринку рф: соціологія та медіааналітика

Платформа LOOQME 2 червня 2023 16:40

В США вперше у світі зробили рентген-знимок атома

Артем Житкевич 2 червня 2023 14:34

Піцерія Нової Зеландії пропонує заплатити за замовлення після смерті

Ганна Гілова 28 травня 2023 10:01

Чому коти "місять" лапами: останні дослідження

Дмитро Мухін 27 травня 2023 11:32

Тривале споглядання їжі пригнічує апетит: дослідження

Ганна Гілова 27 травня 2023 10:01