Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вчені вивчають «зомбі-вірус», який 50 тис. років провів у вічній мерзлоті

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
10 березня 2023 2 хвилин читання

Група науковців оживила так званий «зомбі-вірус», який провів 48 500 років у вічній мерзлоті Сибіру. Дослідження допоможе краще зрозуміти ризики, пов'язані з вірусами.

Як пише CNN, займатись дослідженням вірусів почав французький професор медицини та геноміки Жан-Мішель Клавері. Він перевірив зразки землі, взяті з вічної мерзлоти Сибіру. Вчений хоче встановити, чи залишились у зразку якісь вірусні частинки, котрі все ще заразні для людства — й досліднику вже вдалося знайти деякі «зомбі-віруси».

Серед цих вірусів є той, вік якого становить 48,5 тисяч років – рекорд для замороженого вірусу, що повертається до стану, здатного інфікувати інші організми. Науковці знайшли його на дні озера в Якутії.

Вчені знайшли зомбі-вірус, якому 50 тис. років. Фото: Жан-Мішель Клавері. Вчені знайшли зомбі-вірус, якому 50 тис. років. Фото: Жан-Мішель Клавері.

«Реанімаційні віруси є потенційною загрозою для здоров'я людини. Необхідно провести подальші дослідження, щоб оцінити небезпеку цих інфекційних агентів. Одна чверть Північної півкулі вкрита постійно мерзлим ґрунтом, який називають вічною мерзлотою. Через глобальне потепління незворотне танення вічної мерзлоти вивільняє органічні речовини, заморожені до мільйона років, більшість з яких розкладаються на вуглекислий газ і метан, ще більше посилюючи парниковий ефект», – заявив Клавері.

Один з вірусів, який знайшли у вічній мерзлоті Сибіру. Фото: Жан-Мішель Клавері. Один з вірусів, який знайшли у вічній мерзлоті Сибіру. Фото: Жан-Мішель Клавері.

Також науковці встановили, що у знайдених вірусів є потенціал бути інфекційними патогенами. Вони припускають, що новий вірус потенційно може принести багато проблем громадському здоров'ю, особливо на тлі того, що Арктика стає більш заселеною.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

У Черкасах вперше провели пересадку кісткового мозку дитині

Анастасія Ковальова 17 вересня 2023 16:00

Вчені з'ясували: собаки можуть чути господарів навіть уві сні

Дмитро Мухін 16 вересня 2023 19:33

Палеонтологи знайшли новий вид динозаврів

Дмитро Мухін 10 вересня 2023 19:29

У Підгірцях на сміттєполігоні триває рекультивація першої карти (фото)

Іван Чернов 10 вересня 2023 17:02

Вчені створили онлайн-тест з ШІ, який оцінює симптоми хвороби Паркінсона за лічені хвилини

Богдан Камінський 9 вересня 2023 21:00