Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.
preview
Спекотне промо
Спекотне промо
8 листопада 2022 6 хвилин читання

Безпечний смартфон. Як обрати девайс, що не наразить вас на небезпеку

Жоден пристрій не містить такого обсягу ваших персональних даних, як смартфон. Банківська інформація, паролі, доступи до електронної пошти, контакти, списки планів на день, особисті фото — список можна продовжувати. 

Смартфонами користується абсолютна більшість людей на планеті, за даними дослідження, це 6,64 млрд осіб станом на серпень 2022 року. 

Понад 83% населення Землі тримає більшість своїх критично важливих даних у смартфоні. 

Саме тому вкрай важливо знати, як захистити свої дані й одразу обрати смартфон, який вас у цьому не підведе. 

Злив персональних даних — цілком реальна небезпека. І їхня кількість та ціна зростають

Зараз у світі відбувається приблизно 68 зломів на секунду, 71% з них фінансово мотивовані, тобто їхня мета — отримання вигоди від володіння вашою інформацією.

Саме тому виробники смартфонів роблять безпеку та конфіденційність своїх девайсів головним пріоритетом. Деяким компаніям це вдається краще, ніж іншим. 

Якщо відкинути такі характеристики, як дизайн чи якість фото та відеознімання (тут компанія Apple легко обходить конкурентів), то який смартфон найбільше піклується про те, щоб ваші дані не потрапили до зловмисників? 

Новий iPhone 14 від Apple розроблений так, щоб максимально захистити свого користувача від викрадення даних. Не кажучи вже про інші переваги, як-от потужні чипи власного виробництва A16 та A15 Bionic, які забезпечують надійну роботу девайсів за будь-яких умов. 

iPhone 14 надасть вам захист і якість, яких не запропонує жоден смартфон. Розглянемо чому. 

Надійний хард: виробники смартфонів роблять ставку на безпеку

Провідні виробники смартфонів, зокрема Apple, у своїх нових моделях роблять особливий акцент саме на безпечності своїх нових моделей. 

Apple нещодавно презентувала нові моделі смартфонів від iPhone 14 до iPhone 14 Pro Max. Флагман від Apple працює на новому потужному чипі A16 Bionic, а iPhone 14 — на A15, так само як попередній флагман iPhone 13 Pro Max. 

У смартфони додали eSim, щоб не було потреби у фізичній картці. На девайсі можна тримати кілька віртуальних карток. До того ж eSim не можна просто вийняти, якщо ваш телефон вкрали. Усі iPhone, розраховані на американський ринок, продаватимуть без слота для sim-карток

Яка операційна система більш захищена

iOS історично вважається більш надійною. За даними сервісу NordVPN, 46% американців вважають  iOS найбільш захищеною операційною системою. 

По-перше, iOS є закритою системою: Apple не надає свій код розробникам застосунків, а користувачі не можуть так просто модифікувати код своїх телефонів. Це ускладнює роботу шахраям, хоча варто наголосити, що на 100% від злому не захищена жодна операційна система. 

iOS також дає користувачам набагато більше можливостей для контролю за тим, хто отримує їхні дані і які саме: у iOS 14 компанія презентувала функцію App Tracking Transparency, яка дає змогу побачити застосунки, що мають доступ до вашої персональної інформації, та простежити, як вони її використовують. 

Один клік — і рекламодавець не зможе відстежувати ваші дані Один клік — і рекламодавець не зможе відстежувати ваші дані

Також починаючи з iOS 14 розробники застосунків для цієї операційної системи мусять напряму запитувати користувачів про дозвіл відстежувати їхні дані. Це дає користувачам можливість повністю відмовитися від відстеження і закрити свою інформацію від рекламодавців та третіх сторін, з якими може співпрацювати розробник застосунку. Аналітики підрахували, що у 2021 році 96% власників Apple з iOS 14.5 скористалися цією опцією. 

Що змінилося у iOS 16

iOS 16, яку Apple презентувала у вересні, підійшла до питань безпеки ще серйозніше. Функція Safety Check дозволяє за один клік відкликати всі дозволи на відстеження вашої локації та даних, які ви надавали вебсайтам та застосункам раніше. 

Система також надає користувачам набагато більше можливостей для контролю за їхніми даними — від керування тим, хто має до них доступ, до можливості створювати приховані фотоальбоми. iOS 16 також дасть змогу завантажувати безпекові апдейти у фоновому режимі без повного оновлення системи. 

Компанія також презентувала Passkeys замість традиційних паролів. Один із двох ключів є відкритим і зберігається на сервері вебсайту, а другий  — лише на пристрої. На iPhone для авторизації ключа використовують Face ID або Touch ID. Щоб застосунок отримав потрібні дозволи, ці два ключа мають збігатися.

Також на тлі зростання нестабільності у світі у iOS 16 додали «локдаун» — режим максимальної безпеки для журналістів, активістів та інших вразливих до атак категорій. Режим локдауну має високий рівень захисту, який повинен завадити заволодіти вашими даними навіть досвідченим хакерам. 

Як забезпечити вашим даним додатковий захист 

Щоб убезпечити свій смартфон від зловмисників, памʼятайте про декілька важливих кроків: 

 • 1
  Завжди використовуйте складні паролі та двофакторну авторизацію, де це можливо. У жодному разі не використовуйте той самий пароль для свого Моно, Привату, Facebook та TikTok, адже це підвищує  ризики у разі злому. 
 • 2
  Користуйтеся надійними менеджерами паролів. Так, 20% користувачів iCloud Keychain запевнили, що почуваються у безпеці завдяки цій функції.
 • 3
  Не використовуйте публічні мережі Wi-Fi, які не можуть гарантувати вам безпеку. 
 • 4
  Без потреби не надавайте вебсайтам дозвіл збирати ваші дані. Від більшості cookies, які пропонують вам сайти, можна відмовитися за один або кілька кліків. 
 • 5
  Регулярно оновлюйте операційну систему вашого смартфону до останньої версії. Нагадаємо, для Apple це iOS 16.

 Де обрати надійну модель від офіційних партнерів Apple в Україні

 

 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
Інші матеріали

Власники Vision Pro повідомляють про загадкову тріщину на передньому склі — фото

Богдан Камінський 26 лютого 2024 14:52

20 років подкастам: чим живе індустрія та як на ній заробляють

Олександр Тартачний 26 лютого 2024 11:30

Apple експериментувала з Dynamic Island на всю ширину екрану

Артем Житкевич 24 лютого 2024 14:29

У Apple Shortcuts знайшли вразливість, що дозволяє викрадати дані користувачів

Артем Житкевич 23 лютого 2024 22:12

Apple посилює безпеку iMessage

Максим Красіков 23 лютого 2024 18:30