Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вийшла iOS 16: п'ять найкращих нових функцій і одна найгірша

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко головна редакторка SPEKA
13 вересня 2022 6 хвилин читання

Нова iOS 16 нарешті стала доступною усім власникам нових iPhone 14 та навіть не дуже нових — безкоштовно перейти на нову операційну систему iOS 16 можна починаючи з iPhone 8. 

Apple зробила iOS 16 доступною для широкого загалу 12 вересня Apple зробила iOS 16 доступною для широкого загалу 12 вересня

Нові функції iOS 16: 

  • екран блокування з широкими можливостями налаштування;
  • редагування та скасування надсилання повідомлень у iMessage;
  • повноекранний музичний плеєр;
  • підтримка ігрових контролерів, зокрема Nintendo Switch Joy-Cons;
  • відстеження замовлень, сплачених через Apple Pay;
  • можливість використовувати фітнес-застосунок без Apple Watch.

Бета-версії iOS 16 для розробників і для більш широкого кола користувачів були доступні вже кілька місяців. Редактор Digital Trends Джо Мерінг два місяці тестував нову OS на своєму iPhone 13 Pro – і розповів, які оновлення його вразили, а без яких можна було б і обійтися. 

SPEKA переклала враження Джо. 

Джо Мерінг
Джо Мерінг
Редактор Digital Trends

Нарешті у iPhone зʼявився тактильний відгук клавіатури

За 15 років існування iPhone жодна версія iOS не підтримувала тактильний відгук за використання стандартної клавіатури. Звучить дико, але це щира правда: Android підтримував таку функцію вже багато років, а Apple не дійшла до неї, доки не випустила iOS 16

Тактильний відгук у iOS 16. Фото: Joe Maring/Digital Trends Тактильний відгук у iOS 16. Фото: Joe Maring/Digital Trends

Але нарешті це сталося, і я можу поділитися своїми враженнями від довгоочікуваної функції. Річ у тому, що 95% доби мій iPhone знаходиться у режимі «без звуку» – бо я не хочу, щоб він дзеленькав від кожного імейлу, повідомлення або сповіщення у Twitter. Але у попередніх версіях iOS це означало, що я не отримую жодної реакції, коли щось пишу. Доводилося вимикати режим без звуку лише заради того, щоб чути клацання клавіатури, доки я пишу листа, проходжу урок в Duolingo абощо. Звісно, потім я неодмінно забував повернутися до режиму без звуку і отримував дике дзеленькання сповіщень у найбільш неочікуваний момент. 

Тактильний відгук у iOS 16 нарешті позбавив мене цієї проблеми. Навіть у режимі без звуку клавіатура легенько відбує при натисканні віртуальної клавіші. Відчуття неймовірне. Тепер мій iPhone може знаходитися у режимі без звуку 24/7, а я можу друкувати, не перемикаючись між режимами. 

Застосунок «Погода» отримав нові можливості в iOS 16

На перший погляд цей застосунок у iOS 16 виглядає ідентичним своєму попередникові у iOS 15. Поточна температура нагорі, потім мінімальні та максимальні показники за добру, прогноз по годинах, прогноз на найближчі 10 днів тощо. 

Застосунок «Погода» отримав новий функціонал. Фото: Joe Maring/Digital Trends Застосунок «Погода» отримав новий функціонал. Фото: Joe Maring/Digital Trends

Хоча дизайн застосунку майже не змінився, різницю у  iOS 16 відчуваєш з першого кліку. У iOS 15 клікати на циферки у застосунку «Погода» можна було хоч до посиніння – вони не були інтерактивними. Але у iOS 16 один клік – і ви отримуєте детальну інформацію про показник, який вас зацікавив.

У блоці «Погодинний прогноз» ви можете подивитися детальний графік денних температур і погодних умов. Ви також можете дізнатися все щодо очікуваної сили вітру, кількості опадів тощо — аж до 10 днів наперед. 

Застосунок «Погода» завжди мав гарний дизайн, але вельми обмежений функціонал. iOS 16 виправила ситуацію. 

Пошук на головному екрані

Пошук Spotlight – функція, якою я користуюся без перебільшення щодня. Він допомагає мені шукати застосунки, адреси, що завгодно. Що мені подобається у ньому найбільше? Достатньо свайпнути з головного екрана вниз – і все, шукай що тобі треба. 

Spotlight отримав власну іконку на головному екрані. Фото: Joe Maring/Digital Trends Spotlight отримав власну іконку на головному екрані. Фото: Joe Maring/Digital Trends

Функція свайпу досі є у iOS 16, але Apple також додала інший інструмент пошуку Spotlight. У нижній частині головного екрана зʼявилася іконка пошуку. Натискаєте її – і відривається Spotlight та клавіатура.

Інструмент видалення фону на фото в iOS 16

Видалення фону працює дуже просто: ви клікаєте і утримуєте палець на зображенні у застосунку Photos, і вона автоматично прибирає з зображення фон. Попри те, що цією функцією я користуюсь не щодня, вона мені дуже подобається. 

Час вирізати котиків. Фото: Joe Maring/Digital Trends Час вирізати котиків. Фото: Joe Maring/Digital Trends

Користуватися нею елементарно, якість видалення фону на найвищому рівні, і до того ж, це весело. 

Відсоток заряду батареї у верхній панелі в новому iOS

І нарешті, я в захваті від можливості бачити, скільки заряду лишилося у моєї батареї, просто у верхній панелі мого iPhone. Раніше це було фішкою iOS, але коли Apple у новому  iPhone X презентувала «чубчик», цю функцію прибрали – користувачам доводилося відкривати Control Center, щоб побачити, скільки у них заряду. 

Тепер ви одразу бачите, скільки ще проживе ваш телефон без заряджання. Фото: Joe Maring/Digital Trends Тепер ви одразу бачите, скільки ще проживе ваш телефон без заряджання. Фото: Joe Maring/Digital Trends

iOS 16 повернула цю функцію. Треба лише зайти у Налаштування – Батарея – увімкнути toggle, і ви постійно бачитимете свій відсоток заряду у верхній панелі. 

Мій найлютіший ворог: сповіщення

Мені майже все подобається у новій iOS 16. Крім клятих сповіщень

Сповіщення у iOS завжди були проблемою, і, на превеликий жаль, у iOS 16 цю проблему досі не виправили. Я б сказав, вони стали навіть більш набридливими, ніж у iOS 15.

Сповіщення у iOS 16 стали ще більш набридливими. Фото: Joe Maring/Digital Trends Сповіщення у iOS 16 стали ще більш набридливими. Фото: Joe Maring/Digital Trends

Яким чином? За замовчуванням в iOS 16 на заблокованому екрані ви бачите лише кількість сповіщень, які отримали. Якщо хочете дізнатися, що це за сповіщення, треба свайпнути зверху вниз. Непотрібний додатковий крок, щоб усього-на-всього побачити,які саме сповіщення на вас чекають. 

Хоча в iOS 16 є функція перемикання на режим Stack, який дозволяє бачити превʼю частини ваших сповіщень, щоб продивитися їх усі, все одно доведеться свайпати. І навіть тоді сповіщення починаються знизу екрана, а не згори, як у попередніх версіях iOS. Думаю, з часом я звикну, але таке відчуття, що Apple знову намагається зробити вигляд, що «виправила» сповіщення iOS, не виправивши нічого по суті. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Цифрове забуття для російського VK та захист від астероїдних атак. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 29 вересня 2022 09:22

Слідом за російським кораблем. Apple видалила застосунок російської соцмережі ВК з App Store

Вадим Добровольський 28 вересня 2022 15:28

Apple відмовляється від планів збільшення випуску iPhone 14 до кінця року

Вадим Добровольський 28 вересня 2022 15:05

Apple почала виробництво нового iPhone 14 в Індії раніше за очікуване

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 13:16

iPhone 14, протести курця та здорової людини, McDonald's. Ранкова SPEKA за тиждень

Наталія Миронова 26 вересня 2022 10:20