Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Словко» та ще три гри у слова українською

Єлизавета Гогілашвілі
Єлизавета Гогілашвілі Редакторка
31 липня 2023 3 хвилин читання

На початку 2022 року увесь світ захоплено грав у Wordle — англомовну забавку, де раз на добу треба відгадати слово з шести спроб. Програміст з Брукліну Джош Вордл розробив гру під час пандемії. У січні 2022 року видання NYT анонсувало, що купує гру у Вордла.

Словко та інші ігри українською Словко та інші ігри українською

Щоб грати рідною мовою, користувачі з різних країн почали створювати власні варіанти Wordle. Так схожі ігри — «Словко» та «Кобза» — зʼявилися в Україні. Розповідаємо про них та інші ігри у слова українською мовою.

Словко

Словко — гра авторства львівʼянина Петра Нека. Це гра на полі 5x5, де треба вгадати слово. Воно може бути будь-якою частиною мови, але обовʼязково у початковій формі. Щодня на вас чекає нова загадка.

У середині лютого 2022 року права на «Словко» купило українське медіа zahid.net. Зіграти у «Словко» можна лише у браузері. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Кобза

Ця гра також створена за аналогом Wordle та  відбувається на полі 5x5. Вам теж треба відгадати слово з 6 спроб. 

«Кобза» зʼявилася трохи раніше за гру «Словко». «Кобза» спочатку була доступна тільки на іOS, тому «Словко» випередила її у популярності.  

На відміну від Wordle та «Словка», у «Кобзі» можна відгадувати більше за одне слово на день. Для цього треба натиснути кнопку «випадкове слово». Також є версія, що допомагає вести інформаційну війну з росією. Щоб перейти у цю версію, натисніть кнопку «За Україну».

Гра є у браузері, на iOS та Android.

Гра слів

Гра на двох, де ви можете змагатися з іншою людиною чи з ботом. Треба збирати слова на полі 5х5. Якщо гравець використав літеру, він її «захоплює». Якщо кожна з 25 клітин комусь належить, гра закінчується. Переможець — той, хто встиг захопити більше клітинок. «Гра слів» доступна для iPhone, iPad та Mac.  

літералі

Тут ви також складаєте слова на полі 5x5, проте змагаєтеся тільки з собою. З часом клітини з літерами нагріваються, але нове слово «охолоджує» використані літери. 

У грі є 200 рівнів, тож її можна пройти повністю. Дизайн «літералі» мінімалістичний — вам нічого не заважатиме. В налаштуваннях є режим енергозбереження, який вимикає анімації. 

Версія для iOS зʼявилася у грудні 2022 року, для Android — у травні 2023-го. 

Розробник також створив англомовну версію гри. 

Олександр Козлов, що створив «Кобзу», «літералі» та «Гру слів», розповів SPEKA, що незабаром планує реліз ще однієї гри у слова, яка буде популяризувати українську поезію. Не додавати рекламу в україномовні ігри — принципова позиція Олександра.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати