Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що відбувається на українському ринку CRM. Огляд у розрізі iForum

Валерія Каковкіна
Валерія Каковкіна PR менеджер, NetHunt CRM
1 серпня 2023 13 хвилин читання

10 серпня 2023 року на території київського Міжнародного виставкового центру відбудеться наймасштабніша ІТ-конференція України iForum 2023.

Із міркувань безпеки цьогорічний захід збере під одним дахом дещо менше відвідувачів, ніж зазвичай, лише 5 тисяч. Втім, подія обіцяє бути надзвичайно насиченою, сповненою інсайтів, цікавих спікерів та не менш цікавих учасників. 

Оскільки iForum — це дзеркало української ІТ-індустрії, склад учасників та спікерів може розповісти чимало про її стан.

У цьому матеріалі розповідаємо про сучасний український ринок програмного забезпечення CRM у розрізі iForum 2023: ділимося інформацією про офіційного CRM-партнера заходу, інших учасників та те, чому відсутність Бітрікс24 — важливе позитивне зрушення. 

Серед функціоналу, який NetHunt CRM готові демонструвати відвідувачам iForum у режимі реального часу — функціонал, який дозволить:

 • Завжди мати доступ до повної інформації про ліда або клієнта — з якого каналу надійшла заявка, яких домовленостей вже вдалося досягти, а які кроки ще треба подолати на шляху до укладення угоди. 
 • Зберегти базу даних чистою, повною та структурованою. NetHunt CRM дозволяє користувачам самостійно налаштовувати всі поля, папки та фільтри, аби ті відображали процеси всередині вашої компанії. Функція запобігання дублювання даних допоможе позбавитися від дублікатів у базі. 
 • Поєднати чати з усіх месенджерів у інтерфейсі NetHunt CRM завдяки інтеграції системи з популярними месенджерами — Telegram, Facebook Messenger, WhatsApp, Viber, Instagram. 
 • Робити дзвінки із CRM-системи, створювати заявки з вхідних дзвінків та зберігати деталі комунікацій телефоном у картці клієнта в CRM завдяки інтеграції з сервісами VoIP-телефонії.
 • Значно зекономити свій час та підвищити продуктивність команди. Завдяки функціоналу автоматизації ви зможете не витрачати час менеджерів з продажу на ручне введення інформації про угоди та клієнтів, оновлення даних, підігрів лідів та розподіл угод між собою. Як результат, у менеджерів з’явиться більше ресурсів на виконання по-справжньому важливих задач, що потребують людського втручання. 
 • Ретельно планувати задачі різних відділів, швидко та ефективно обговорювати питання, ділитися ідеями з колегами в режимі реального часу. 
 • Створювати угоди із вхідних листів у декілька кліків і завжди знати про заплановані події та зустрічі завдяки синхронізації календаря з CRM-системою.
 • Мати чітку картину прогресу угод, очікуваному прибутку і знатимете, які етапи воронки ефективні, а на яких варто удосконалити процеси.
 • Надсилати масові імейл-розсилки і відстежувати ключові метрики, такі як відкриття, відповіді, кліки і відписки.

Які ще компанії з українського ринку CRM можна буде зустріти на iForum 2023

Незважаючи на те, що цього року iForum 2023 вирішили відмовитися від вже традиційного для конференції напрямку “Автоматизація бізнесу: від CRM до ERP”, чимало компаній-вендорів CRM та інших представників українського CRM ринку все одно зацікавилися участю у заході. 

Організатори заходу відреагували на високу популярність iForum 2023 серед CRM-вендорів та навколо-CRMних компаній та вирішили сформувати із стендів цих учасників умовний “CRM-острів”.

Далі — детальніше про всіх гравців українського ринку CRM, що будуть представлені на iForum 2023. 

Вендори CRM-систем

Окрім офіційного CRM-партнера iForum 2023, NetHunt CRM, на даний момент на події будуть присутні ще два вендори CRM-рішень — CRM-ERP платформа із бельгійським корінням Odoo та українська CRM-ERP система Perfectum

Odoo

Odoo — потужна та багатофункціональна хмарна платформа для управління бізнесом. У своєму інтерфейсі Odoo поєднує цілу низку різноманітних модулів та дозволяє користувачам автоматизувати свої бізнес-процеси. 

Особливість Odoo полягає у тому, що платформа має відкритий вихідний код та підходить для компаній різних калібрів — від В2В компаній із довгим та складним циклом продажів до роздрібних продажів у магазині через POS-термінал. 

До переліку основного функціоналу Odoo CRM входять:

 • Управління базою даних
 • Можливість створювати воронку продажу та відстежувати статуси угод
 • Сегментація клієнтів
 • Управління завданнями, створення нагадувань та відстеження календарних подій 
 • Звітність та аналітика, створення прогнозів продажу
 • Автоматизації процесів продажу
 • Інтеграція з іншими сервісами

Підписуйтеся на наші соцмережі

Perfectum

Perfectum — CRM-вендор, стенд якого буде розташований за межами імпровізованого “CRM-острову”, ближче до зали “Стартапи/АІ”. Втім, нехай це не зупиняє вас від відвідування їхньої локації, адже Perfectum є чим похизуватися.

Ця CRM є коробковим хмарним рішенням із інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом та великою кількістю корисних на українському ринку функцій. Серед найбільш цікавих…

 • Можливість ведення бази лідів та продажів у режимах список та КанБан
 • Функціонал для ведення обліку оплат клієнтів, виставлення рахунків, контролю оплат 
 • Модуль для роботи з електронною поштою всередині системи
 • Функціонал для ведення завдань та проєктів з розбивкою на етапи
 • Функціонал для обліку робочого часу
 • Управління базою клієнтських даних
 • Чат між співробітниками та клієнтами у межах платформи
 • Функціонал для організації документообігу тощо

Вендори продуктів із функціоналом CRM

Наступна категорія представників ринку CRM, що будуть представлені на iForum 2023, — компанії, що не позиціонують себе як вендори CRM-систем, але пропонують продукти, які мають функціонал CRM. 

Компанії-представники цього сегменту на заході — eSputnik та SendPulse. 

eSputnik

eSputnik — це омніканальна Customer Data Platform (CDP), головна мета якої — об'єднати усі дані з різних джерел в одному місці для сегментації, автоматизації та персоналізації відносин із клієнтами .

Хоча eSputnik і не є CRM-системою у класичному розумінні цього слова, вони частково можуть виконувати її функції. Основна схожість eSputnik та CRM-системи — у картці контакту, який централізує всю доступну інформацію про клієнта в одному місці. 

Це допомагає підвищити конверсію, середній чек, залученість клієнтів та спростити їхній онбординг. 

SendPulse

SendPulse — мультиканальна платформа автоматизації email, SMS, та месенджер-маркетингу, яка надає повний набір інструментів для створення сайтів, розробки онлайн-курсів та роботи з клієнтами у вбудованій CRM. 

Завдяки безплатній вбудованій в продукт CRM, клієнти SendPulse можуть приймати замовлення, контролювати хід угод з покупцями, збирати базу контактів та запускати маркетингові кампанії за допомогою одного інструменту. Окрім того, ви також можете спілкуватися з клієнтами через email та месенджери. Усі ваші збережені контакти потрапляють до адресної книги CRM системи від SendPulse, щоб ви змогли відправляти їм авторозсилки та маркетингові кампанії.

Інтегратори програмного забезпечення CRM 

Останній сегмент — інтегратори програмного забезпечення CRM, які популяризують CRM-системи серед українських підприємців, допомагають їм обрати підходящу систему під їхні специфічні процеси та ефективно впровадити її. 

CRMiUM

CRMiUM — перший мультисистемний інтегратор CRM, ERP, HRM рішень. CRMiUM комплексно вирішує завдання бізнесу та допомагає зростати за рахунок автоматизації.

CRMiUM завжди ретельно аналізують потреби своїх клієнтів, аби підібрати підходящі інструменти під їхні специфічні запити. Після вибору релевантної системи та її впровадження, інтегратор продовжує супроводжувати клієнтів та консультують їх з будь-яких питань. 

Серед послуг, які надають CRMiUM:

 • Аудит бізнесу
 • Налаштування та інтеграції
 • Загальні налаштування
 • Передача UTM-міток з сайту в CRM-систему
 • Налаштування календаря платежів
 • Навчання
 • Супровід

e-Consulting 

E-consulting —  лідер у Європі з постачання програмного забезпечення в галузі CRM Microsoft. Заснована в 2001 році, компанія вже більше 16 років надає послуги в сфері ІТ та бізнес-консалтингу. Останні 13 років компанія спеціалізується на розробці і впровадженні програмних рішень для бізнесу, 11 з них — на платформі Microsoft Dynamics 365. 

Серед послуг, які надає e-Consulting — бізнес-консалтинг, розробка і впровадження рішень “під ключ”, підтримка та навчання, системна інтеграція.

Галузеві продукти, що пропонує e-Consulting – XRM Banking, XRM Delivery, XRM Loyalty, XRM Contact Center, XRM B2B Sales. 

А Бітрікс24 де? І що нам це каже про стан українського ринку CRM? 

Протягом багатьох років російський вендор CRM систем, Бітрікс24, домінував український ринок програмного забезпечення CRM. 

За результатами опитування Marketer.ua, Бітрікс24 була незмінним номером один у топі CRM-систем, якими користувалися українські підприємці. У 2021 році цьому російському софту віддавали перевагу понад 50% респондентів. 

За експертною оцінкою Любомира Дорошенко, керівника департаменту клієнтських та партнерських продажів хмарного оператора GigaCloud, “за 15 років компанія фактично захопила ринок — понад 80 тис. осіб із понад 10 тис. українських компаній використовували CRM-систему “Бітрікс24”.

Логічно, що, маючи статус ринкового монополіста, компанія Бітрікс24 була частим спонсором різноманітних заходів, присвячених ІТ загалом та програмному забезпеченню CRM зокрема. 

iForum — не виключення. Бітрікс24 активно популяризувала свій продукт на українському ринку, беручи участь у цій ІТ-конференції, часто у ролі партнера чи спонсора напряму. Так, у 2018 та 2019 роках Бітрікс24 були спонсором напряму «Digital Fun/CRM & Лояльність». 

Але з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну все змінилося. Українські бізнеси почали масово відмовлятися від російського софту та шукати українські та західні альтернативи.  

Навіть той факт, що у березні 2022 року український офіс Бітрікс24 заявив про розрив стосунків із материнською компанією у рф, не допоміг CRM-вендору із російським корінням втримати свої позиції. Процес був запущений. 

А 1 червня 2023 року Бітрікс24 потрапили під санкції від РНБО та були змушені остаточно припинити роботу на українському ринку. 

Ні в Україні, ні на iForum 2023 Бітрікс24 тепер ніхто не чекає і бачити не хоче. 

Що це значить для ринку? Можемо обережно припустити, що — нарешті — свободу від російського софту. А також нижчі бар’єри входу на ринок, перерозподіл ринку між поточними та новими гравцями, вищий рівень конкуренції і, як результат, більш якісні, багатофункціональні варіанти програмного забезпечення CRM для користувачів. 

На думку Ольги Петрик, директорки з розвитку NetHunt CRM, високий рівень сервісу для вітчизняного CRM стане не винятком, а правилом. Вона також додає:

“Багато CRM вендорів намагаються або додати відповідний функціонал, або забезпечити надійну інтеграцію, щоб дані синхронізувалися між системами та створювали одну спільну картину. Думаю, що українські CRM системи рухатимуться з часом в тому ж напрямку.”

Більше про стан українського ринку CRM та його ключових гравців стане зрозуміло після iForum 2023. Долучайтеся до конференції та підходьте до стендів CRM-компаній, щоб дізнатися, що вони пропонують та які мають плани на майбутнє. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як обрати CRM для малого та середнього бізнесу та не “злити” бюджет?

Олег Грициняк 6 липня 2024 10:28

Чому важко перейти на український софт: міфи та реальність

Віталій Новак 14 червня 2024 09:00

iForum не проведуть у 2024 році з міркувань безпеки

Олеся Дерзська 4 червня 2024 15:50

Як інтегрувати Shopify з Sales Drive

Vitaliy Gordeev 5 травня 2024 17:30

Як працювати зі складом у CRM SalesDrive

Vitaliy Gordeev 1 травня 2024 11:00