Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Sea Baby: що відомо про морські дрони, на які збирають 300 млн грн

Анна Нагорна
Анна Нагорна
22 лютого 2024 5 хвилин читання

22 лютого платформа «UNITED24», monobank, волонтери Сергій Стерненко та Ігор Лаченков запустили масштабний збір під назвою «Морський бій». Планують залучити 297,5 млн грн на купівлю 35 безпілотних човнів Sea Baby, які вже показали потужні результати у знищенні російського флоту. SPEKA розповідає, як працюють «морські малюки» та на що вони здатні.

Розробка СБУ

Sea Baby — це український багатоцільовий безпілотний надводний апарат (БНА), який розробила Служба безпеки України. Ідея створення таких човнів належить бригадному генералу СБУ на псевдо Хантер, а перші моделі були випущені до липня 2022 року в колаборації з ВМСУ та неназваною приватною компанією. Ці дрони-камікадзе могли нести до 108 кг вибухівки, саме вони атакували російські кораблі «Іван Голубець» та «Адмірал Макаров» восени 2022 року.

Прототип човна Sea Baby Прототип човна Sea Baby

Пізніше СБУ почала розробляти безпілотники самостійно, результатом чого став човен нового покоління Sea Baby, а ця приватна компанія пізніше створила БНА «Маґура» для ГУР. Моделі «малюків» кінця 2023 року вже мали кілька дублювальних систем зв’язку, були виготовлені з малопомітних матеріалів і мали бойові частини до 850 кг.

Що можуть «морські малюки»

Sea Baby здатний нести бойову частину вагою 850 кг, розганятися до 90 км/год та долати відстань 1000 км. Корпус човна виготовлений з матеріалу, який не помічають радари РЕБ.

Філософія цих морських дронів СБУ полягає у декомпозиції бойового корабля на окремі елементи залежно від потреб: засоби ППО, засоби ураження, засоби захисту тощо. Їх встановлюють на окремі безпілотні човни. Тож «морський малюк» може як нести вибухову частину та самознищуватись під час атаки, так і нести інше обладнання. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Як працюють морські дрони Sea Baby: відео

Морські безпілотники оснащені реактивними вогнеметними системами, які дозволяють вести вогонь по кораблях. У січні 2024 року СБУ представила Sea Baby, обладнаний 2-6 реактивними вогнеметами, подібними до РПВ-16.

Sea Baby — це вже не просто військово-морський дрон, а багатоцільова платформа, яку СБУ сьогодні активно використовує для різних завдань, зокрема для атак на чорноморський флот рф.
Василь Малюк, голова СБУ

Успішні атаки

Безпілотники СБУ беруть активну участь у битві за Чорне море та поступово знищують морський флот ворога. У 2022-2023 роках вони уразили 9 російських суден та символ окупації — Кримський міст. 

Безпілотний човен Sea Baby  Безпілотний човен Sea Baby 

Саме модель Sea Baby новішої модифікації, на яку збирають волонтери, в експериментальному режимі використовувалася від літа минулого року. Ось хронологія деяких успішних бойових застосувань:

  • 17 липня 2023 року: два Sea Baby атакували Кримський міст, пошкодивши опору та проліт конструкції.
  • 14 вересня 2023 року: безпілотники уразили малий ракетний корабель рф «Самум», у мережі з’явилось відео буксирування корвета з помітним креном.
  • Жовтень 2023 року: Sea Baby влучили у патрульний корабель «Павло Державін» та буксир «Професор Миколай Муру».
  • Грудень 2023 року: уражено протимінний корабель «Володимир Козицький».

Збір на «Морський бій»

Один морський дрон Sea Baby коштує 8,5 млн грн, і мета волонтерів — зібрати майже 300 млн грн на 35 таких «малюків». Це перший збір на такі човни. 

Серед учасників збору волонтери розігрують 36 карток від monobank та мережі магазинів «Аврора». За внесок від 100 грн можна виграти одну з 35 карток, на якій лежить 100 тис. грн, а за донат від 1000 грн розігрується одна картка з балансом 1 млн грн. 

А за внесок у розмірі 8,5 млн грн благодійник отримає право дати свою назву безпілотному човну.

За перші години від початку збору на банку monobank надійшло понад 50 млн грн. Зокрема, великі донати вже зробили такі українські компанії:

  • «Нова пошта»: 1 млн грн;
  • Enjoy the wood: 1 млн грн;
  • INTERTOP: 1 млн грн;
  • мережа аптек «АНЦ»: 500 тис. грн;
  • Uklon: 5 млн грн;
  • «Інтерхім»: внесли повну суму 8,5 млн грн за човен і дали йому назву «Котигорошко».

UPD: станом на 11:00 23 лютого зібрано 182 млн грн. Топ донат — 40 млн грн від monobank. Також по 1 млн надіслали VARUS, Акордбанк та Comfy

SPEKA також закликає долучитися до збору, якщо маєте таку можливість — ось посилання на банку. Хай палає російський флот!

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

День зенітних ракетних військ Повітряних сил ЗСУ: як змінилась ППО з початком війни

Олександр Тартачний 9 годин тому

Студенти з України створили 21 defense-tech-рішення, яке допоможе ЗСУ на фронті

Владислав Паливода 2 липня 2024 14:01

Роботи Vepr допомагають ЗСУ на фронті — відео

Владислав Паливода 2 липня 2024 08:01

Як Україні зупинити російські удари КАБами

Сергій Коноплицький 1 липня 2024 14:55

У Повітряних силах показали яскраву роботу мобільних вогневих груп по повітряних цілях — відео

Владислав Паливода 25 червня 2024 22:14