Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ще чотири корпорації покидають ринок рф

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
28 червня 2022 4 хвилин читання

Ще кілька великих корпорацій покидають ринок рф. Це Whirlpool, Kone, Michelin та Ponsse. Whirlpool входить до трійки світових лідерів із виробництва побутової техніки, Kone — один із найбільших виробників ліфтів та елеваторів, Michelin — автомобільних шин, а Ponsse — найбільший виробник машин для оброблення дерева. Усі компанії вирішили продати свій бізнес.

Кому продали бізнес і що з активами?

Whirlpool 

Американська компанія володіє брендами Indesit і Hotpoint. Whirlpool продає свої російські компанії турецькій Arcelik. Це теж виробник побутової техніки (бренди Beko, Grundig).

Вартість угоди — 220 млн євро, а виплати планують розтягнути на десять років. Arcelik отримає два виробничі майданчики у Липецьку, які дозволяють випускати до 2,8 млн холодильників і пральних машин на рік. До цього, у 2021 році, Arcelik викупила у Whirlpool її турецькі активи за 78,3 млн євро.

Kone

Фінська Kone планує продати російське підприємство АТ "КОНЕ Ліфтс" до кінця 2022 року, після чого бізнес продовжить працювати під іншим брендом. Вартість угоди не повідомляють. Компанія суттєво скоротила діяльність у росії одразу після повномасштабного вторгнення. На російський ринок припадав щонайбільше 1% від глобального продажу Kone.

Ponsse

Фінська компанія Ponsese ще у середині червня повідомила про продаж бізнесу, який надавав послуги в росії та білорусі. Активи продали компанії «Бізон». Завершення продажу планують на третій квартал року, суму угоди не розголошують. Також у Ponsee повідомили, що припинили експортні та сервісні операції в росії ще 2 березня разом із наданням запчастин та технічного обслуговування. Продажі у цих країнах становили до 20% від чистих продажів компанії.  

Michelin

Французький виробник шин Michelin також передає російський бізнес в управління місцевому керівництву. Завод, який відкрили у підмосковному Давидово не працює ще від середини березня через геополітичну ситуацію та логістичні проблеми. На заводі було 750 працівників, які виробляли 1,5-2 млн автомобільних шин. У Michelin наголосили, що російський ринок становив 2% від загальних продажів та 1% від загального виробництва легкових шин. 

Що ще змінилось у російській економіці останнім часом?

Розробники програмного забезпечення для підприємств Microsoft Corp та SAP SE перестануть надавати оновлення для російських компаній у серпні. Це зробить підприємства та державні сервіси потенційно вразливими до вірусів, а також завадить впроваджувати мобільну мережу 5G.

Де стежити за виходом бізнесу з РФ?

Найкраще за бізнесом в рф стежить Єльський університет, який дивиться за реакцією великих корпорацій від 24 лютого у їхніх публічних заявах та на сайтах. Натепер у списку понад 1200 компаній, які оцінені за американською шкільною літерною шкалою AF. Компанії, які повністю покинули ринок рф, віднесли до категорії А, а ті, які продовжують працювати без будь-яких змін, — до категорії F. Проміжні оцінки мають такі інтерпретації: B — вихід з ринку з можливістю повернення, — зменшення об'єму поточних операцій, а — призупинення інвестицій.  

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Реформи України: як наша країна йде до ЄС

Наталія Миронова 3 години тому

Meta знищила одну з російських ботоферм, створену «кухарем путіна»

Леся Соловчук 6 серпня 2022 19:02

НБУ спростив умови волонтерам для закупівлі військової амуніції

Леся Соловчук 6 серпня 2022 17:11

Чи маю я право на відпочинок, коли в моїй країні війна

Hold You 6 серпня 2022 12:23

Криве дзеркало російської пропаганди: слова, що вбивають

Наталія Миронова 5 серпня 2022 15:01