росія знову запустила у космос іноземні супутники
Після вторгнення росії в Україну російська космічна галузь вперше отримала замовлення від іноземних компаній. 27 червня російська ракета вивела на орбіту супутники з комерційними технологіями західних компаній, повідомляє ArsTechnica.
Санкції Великої Британії та Європейського Союзу, запроваджені після вторгнення росії в Україну 2022 року, перешкоджають експорту космічних технологій до рф. Багато компаній вирішили не використовувати російські носії та перевели свої супутники на ракети-носії SpaceX, Rocket Lab та Індії.
27 червня росія запустила корисний вантаж від компаній з Великої Британії та Люксембургу на супутнику, що належить Об'єднаним Арабським Еміратам, які підтримують тепліші відносини з росією, ніж західні країни.
Російська ракета-носій «Союз» здійснила запуск з космодрому «Східний» на сході росії. О 7:34 ранку за східним часом вона доставила на полярну орбіту російський цивільний метеорологічний супутник, на якому було розгорнуто 42 комерційні супутники, переважно CubeSat, розроблені російськими компаніями та університетами.
У місії «Союз» також були три іноземні супутники. Один із них належав білорусі, а решта два були з ОАЕ та Малайзії.
Попри цей запуск, багато експертів вважають, що більша частина комерційної супутникової індустрії не використовує російські ракети для запусків через негативне ставлення до росії після її вторгнення в Україну, а також через наявність альтернативних варіантів для здійснення запусків.