Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

NASA готується запустити космічну «машину часу» — телескоп James Webb. Він допоможе людству зазирнути у прадавню історію Всесвіту

Тетяна Новак
Тетяна Новак
24 грудня 2021 3 хвилин читання

25 грудня телескоп має стартувати з космодрому Куру у Французькій Гвіані на борту ракети-носія Ariane 5. Якщо все буде за планом, упродовж місяця James Webb подолає 1,5 млн кілометрів і дістанеться точки Лагранжа L2 — зони гравітаційної рівноваги, де будь-які об'єкти залишаються нерухомими щодо Землі і Місяця. SPEKA розповідає, як працюватиме телескоп і чому він може змінити наше уявлення про Всесвіт.

У 1995 році відкрили 51 Пегаса b — першу екзопланету біля сонцеподібної зірки. Це навело вчених NASA на думку, що у Всесвіті цілком можуть існувати придатні до життя планети, людству лише бракує інструментів, щоб їх знайти. Саме тоді американська космічна агенція почала розробляти «Космічний телескоп нового покоління» (NGST), який у 2002 році перейменували на честь другого керівника NASA Джеймса Вебба. Апарат планували запустити ще у 2007 році, але через технічні негаразди і перебої з фінансуванням процес розтягнувся майже на 15 років. Загальна вартість проєкту сягнула $9,7 млрд.

NASA/Chris Gunn NASA/Chris Gunn

За словами NASA, James Webb є своєрідною «машиною часу»: він зможе побачити  планети і галактики, що утворилися понад 13,5 млрд років тому. Більшості з цих прадавніх об'єктів вже не існує, проте їхнє світло досі летить крізь космічний простір, і його можна зафіксувати в інфрачервоному діапазоні. Вчені сподіваються, що James Webb допоможе їм відтворити історію Всесвіту від Великого вибуху до сьогодення, більше дізнатися про природу чорних дір та темної матерії, а також знайти нові екзопланети.

Головне дзеркало James Webb важить понад 700 кілограмів, має 6,5 метрів у діаметрі  і складається з 18 окремих сегментів, що виготовлені із берилія і вкриті тонким шаром полірованого золота. Щоб захистити пристрій від сонячного тепла, його обладнали тепловим щитом розміром 21 x 14 метрів, який забезпечує охолодження до -223°C.

NASA/Chris Gunn NASA/Chris Gunn

Телескоп стартує з космодрому 25 грудня о 14:20 за київським часом. 

Спостерігати за запуском у режимі live можна тут. Трансляція почнеться о 13:00.

Коментарі
Інші матеріали

Японські вчені виявили цунамі завдяки детектору космічних променів

Тетяна Новак 18 квітня 2022 19:19

Європейська космічна агенція припиняє партнерство з рф щодо досліджень Місяця

Тетяна Новак 13 квітня 2022 20:31

ESA відмовилась від співпраці з Роскосмосом над місією ExoMars

Тетяна Новак 17 березня 2022 20:35

З українським супутником «СІЧ-2-30» відновили стабільний зв'язок

Роман Судольський 17 лютого 2022 11:32

У сусідній зоряній системі Проксима Центавра відкрили нову потенційну планету. Що варто про неї знати

Тетяна Новак 14 лютого 2022 19:51