Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

NASA готується запустити космічну «машину часу» — телескоп James Webb. Він допоможе людству зазирнути у прадавню історію Всесвіту

Тетяна Новак
Тетяна Новак
24 грудня 2021 3 хвилин читання

25 грудня телескоп має стартувати з космодрому Куру у Французькій Гвіані на борту ракети-носія Ariane 5. Якщо все буде за планом, упродовж місяця James Webb подолає 1,5 млн кілометрів і дістанеться точки Лагранжа L2 — зони гравітаційної рівноваги, де будь-які об'єкти залишаються нерухомими щодо Землі і Місяця. SPEKA розповідає, як працюватиме телескоп і чому він може змінити наше уявлення про Всесвіт.

У 1995 році відкрили 51 Пегаса b — першу екзопланету біля сонцеподібної зірки. Це навело вчених NASA на думку, що у Всесвіті цілком можуть існувати придатні до життя планети, людству лише бракує інструментів, щоб їх знайти. Саме тоді американська космічна агенція почала розробляти «Космічний телескоп нового покоління» (NGST), який у 2002 році перейменували на честь другого керівника NASA Джеймса Вебба. Апарат планували запустити ще у 2007 році, але через технічні негаразди і перебої з фінансуванням процес розтягнувся майже на 15 років. Загальна вартість проєкту сягнула $9,7 млрд.

NASA/Chris Gunn NASA/Chris Gunn

За словами NASA, James Webb є своєрідною «машиною часу»: він зможе побачити  планети і галактики, що утворилися понад 13,5 млрд років тому. Більшості з цих прадавніх об'єктів вже не існує, проте їхнє світло досі летить крізь космічний простір, і його можна зафіксувати в інфрачервоному діапазоні. Вчені сподіваються, що James Webb допоможе їм відтворити історію Всесвіту від Великого вибуху до сьогодення, більше дізнатися про природу чорних дір та темної матерії, а також знайти нові екзопланети.

Головне дзеркало James Webb важить понад 700 кілограмів, має 6,5 метрів у діаметрі  і складається з 18 окремих сегментів, що виготовлені із берилія і вкриті тонким шаром полірованого золота. Щоб захистити пристрій від сонячного тепла, його обладнали тепловим щитом розміром 21 x 14 метрів, який забезпечує охолодження до -223°C.

NASA/Chris Gunn NASA/Chris Gunn

Телескоп стартує з космодрому 25 грудня о 14:20 за київським часом. 

Спостерігати за запуском у режимі live можна тут. Трансляція почнеться о 13:00.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Космічний телескоп James Webb виявив галактику, в якій можуть бути перші зірки Всесвіту

Вадим Добровольський 10 годин тому

NASA та SpaceX розглядають можливість запуску космічного корабля Dragon до телескопа «Габбл»

Вадим Добровольський 11 годин тому

Астрономи виявили сліди найперших наднових зірок у Всесвіті

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 09:51

Цифрове забуття для російського VK та захист від астероїдних атак. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 29 вересня 2022 09:22

З'явилися перші фото та відео зіткнення космічного корабля DART з астероїдом Діморфос

Вадим Добровольський 28 вересня 2022 09:57