Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Росіяни успішно ламають лише телевежі, з українськими сайтами їм щастить значно менше — Держспецзв'язку

Тетяна Новак
Тетяна Новак
23 березня 2022 2 хвилин читання

Заступник голови Держспецзв'язку Віктор Жора 23 березня провів онлайн-брифінг, де розповів про ситуацію на українському «кіберфронті». SPEKA публікує основні тези.

  • Усі більш-менш серйозні інциденти, зафіксовані після 24 лютого, напряму пов'язані з Росією і є продовженням військової агресії проти України. Атак з боку провладних хакерів з Північної Кореї, Ірану та інших «дружніх до РФ країн» натепер не виявили.
  • Зловмисників можна розділити на дві групи: 1) професіонали під керівництвом ФСБ і ГРУ; 2) аматори, що діють індивідуально або невеликими групами. Друга категорія загрози майже не становить.
  • Головними мішенями російських хакерів є урядові та військові структури, а також підприємства енергетичного сектору.  Крім того, росіяни сподіваються створити в Україні інформаційний вакуум, атакуючи системи телеком-провайдерів і сайти ЗМІ. Вдається не дуже, тому окупанти намагаються знищити інфраструктуру фізично, обстрілюючи телевежі.
  • Атаки на звичайних користувачів — це переважно примітивний фішинг на кшталт фейкових повідомлень про отримання грошової допомоги.
  • Російські хакери відчутно активізувалися ще на початку 2022 року. Це дозволило нашим кіберфахівцям вчасно підготуватися до російського вторгнення. Крім того, Україні допомагають закордонні експерти. «Я поки що не маю права назвати конкретні цифри, але можу запевнити, що спільно ми швидко відбиваємо абсолютну більшість атак», — наголошує Віктор Жора.  

Як повідомляється у свіжому звіті Держспецзв'язку, 23 березня російські хакери здійснили DDоS-атаку на сайт «Укртелекому». ЇЇ вдалося відбити без втрати працездатності інформаційних систем.

Коментарі
Інші матеріали

Три погляди — одна правда. Як українські, російські та світові ЗМІ висвітлювали трагедію у Бучі

Наталія Миронова 26 травня 2022 15:52

Програти на інформаційному фронті — програти на полі бою. Як Путін втратив Захід, а Зеленський завоював

Юлія Даниленко 10 годин тому

M777, Switchblade, Mi-17. Скільки і яку зброю отримала Україна від союзників за три місяці повномасштабної війни

Юлія Даниленко 14 годин тому

«Майбутнє належить урядам, які працюють як ІТ-стартапи»: як проходить International Diia Summit Brave Ukraine у Давосі

Наталія Миронова 16 годин тому

Документування воєнних злочинів та Хbox в Україні. Про що Михайло Федоров домовився із президентом Microsoft у Давосі

Роман Судольський 21 годину тому