Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Росіяни успішно ламають лише телевежі, з українськими сайтами їм щастить значно менше — Держспецзв'язку

Тетяна Новак
Тетяна Новак
23 березня 2022 2 хвилин читання

Заступник голови Держспецзв'язку Віктор Жора 23 березня провів онлайн-брифінг, де розповів про ситуацію на українському «кіберфронті». SPEKA публікує основні тези.

  • Усі більш-менш серйозні інциденти, зафіксовані після 24 лютого, напряму пов'язані з Росією і є продовженням військової агресії проти України. Атак з боку провладних хакерів з Північної Кореї, Ірану та інших «дружніх до РФ країн» натепер не виявили.
  • Зловмисників можна розділити на дві групи: 1) професіонали під керівництвом ФСБ і ГРУ; 2) аматори, що діють індивідуально або невеликими групами. Друга категорія загрози майже не становить.
  • Головними мішенями російських хакерів є урядові та військові структури, а також підприємства енергетичного сектору.  Крім того, росіяни сподіваються створити в Україні інформаційний вакуум, атакуючи системи телеком-провайдерів і сайти ЗМІ. Вдається не дуже, тому окупанти намагаються знищити інфраструктуру фізично, обстрілюючи телевежі.
  • Атаки на звичайних користувачів — це переважно примітивний фішинг на кшталт фейкових повідомлень про отримання грошової допомоги.
  • Російські хакери відчутно активізувалися ще на початку 2022 року. Це дозволило нашим кіберфахівцям вчасно підготуватися до російського вторгнення. Крім того, Україні допомагають закордонні експерти. «Я поки що не маю права назвати конкретні цифри, але можу запевнити, що спільно ми швидко відбиваємо абсолютну більшість атак», — наголошує Віктор Жора.  

Як повідомляється у свіжому звіті Держспецзв'язку, 23 березня російські хакери здійснили DDоS-атаку на сайт «Укртелекому». ЇЇ вдалося відбити без втрати працездатності інформаційних систем.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Дарниця обігнала Pfizer: що говорять про гравців фармринку

LOOQME company за 8 годин

Kabanchik.ua поверне функцію «Безпечна угода» для фрилансерів

Христина Коновалова 15 годин тому

Жіноче підприємництво під час війни: який бізнес відкрити за кризи

Максим Грант 16 годин тому

Економіка невизначеності. Огляд основних подій українського та світового бізнесу

Ivan Verstyuk 29 вересня 2022 17:10

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11