Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Понад два мільйони користувачів відвідали Mastodon після того, як Маск очолив Twitter

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
20 грудня 2022 2 хвилин читання

Децентралізована соціальна платформа Mastodon, до якої багато хто звертається як до альтернативи Twitter, повідомила про стрімке зростання кількості користувачів.

З жовтня по листопад до платформи щомісяця приєднувались до 2,5 млн користувачів. Раніше Mastadon користувались приблизно 300 тис. активних людей щомісяця. Такими даними поділився генеральний директор та засновник Mastodon Євген Рочко в новому блозі.

На його думку, зростання користувачів пов'язане з тим, що Ілон Маск офіційно очолив Twitter. Рочко також згадав про нові заборони Twitter на поширення посилань на Mastodon, заблокованих журналістів і та обліковий запис ElonJet.

«Це яскраве нагадування про те, що централізовані платформи можуть накладати несправедливі обмеження на те, що ви можете і не можете говорити. Ми в Mastodon вважаємо, що між вами та вашою аудиторією не обов'язково бути посередником і що журналісти та державні установи особливо не повинні покладатися на приватну платформу», — сказав Рочко

Mastodon — не єдина заміна Twitter, до якої люди звертаються, зазначає The Verge. Проте Twitter ще продовжує працювати: понад 17,5 мільйонів людей проголосували під час нещодавнього опитування Маска, чи все-таки слід йому піти з посади генерального директора Twitter. Маск також неодноразово стверджував, що використання Twitter зараз знаходиться на рекордно високому рівні.

Проте Рочко впевнений у майбутньому «Мастодонта». 

«Розуміючи, що свобода преси абсолютно необхідна для функціональної демократії, ми раді бачити, як Mastodon росте та стає відомим у редакціях у всьому світі, і ми прагнемо продовжувати вдосконалювати наше програмне забезпечення, щоб протистояти новим викликам, які приходять зі швидким зростанням та попитом», – резюмував CEO Mastodon.

Раніше SPEKA розповідала, що Twitter дозволить голосувати щодо основних рішень у соцмережі тільки передплатникам Twitter Blue. Про це повідомив власник компанії Ілон Маск в одному зі своїх перших твітів після опитування, в якому його закликали піти у відставку.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ілон Маск впроваджує нову політику приватних лайків у соцмережі Х

Вікторія Рудзінська 24 травня 2024 08:41

Neuralink отримала дозвіл на встановлення мозкового імплантату в другу людину

Вікторія Рудзінська 20 травня 2024 16:56

Starlink, який почав працювати в Індонезії, покращить рівень медицини

Владислав Паливода 20 травня 2024 08:39

X оголошує про значні оновлення спільнот: що зміниться для користувачів

Вікторія Рудзінська 17 травня 2024 07:06

Мережа Tesla перебуває у підвішеному стані, після того як Маск звільнив усю команду

Анастасія Ковальова 12 травня 2024 16:27