Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Побудова комунікації між науковцями та представниками бізнесу. Відкриття проєкту INSCIENCE Business

Анна Сергієнко
Анна Сергієнко Журналістка SPEKA
5 квітня 2024 5 хвилин читання

Третього квітня відбулося відкриття проєкту INSCIENCE Business, який має на меті  познайомити науковців і представників бізнесу та створити середовище для ефективної взаємодії та подальшої співпраці. SPEKA відвідала подію та розповідає, яка мета проєкту та як планують взаємодіяти наука і бізнес. 

Що таке INSCIENCE Business

INSCIENCE Business — це проєкт, який поєднує науковців, вчених та підприємців для створення наукоємних технологій. Організація INSCIENCE, яка реалізує проєкт, популяризує науку, підвищує її цінність для суспільства та сприяє формуванню наукового способу мислення.

INSCIENCE Business / Погребняк Єгор INSCIENCE Business / Погребняк Єгор

Олена Скирта, співзасновниця та партнерка громадської організації INSCIENCE, розповіла, що проєкт — це:

 • 1
  Дослідження того, яка інфраструктура необхідна для створення наукомістких інновацій.
 • 2
  «Поєднання» науковців та бізнесу на замовлення останнього.
 • 3
  Нетворкінгові заходи, де науковці презентують свої інновації, а бізнес та науковці знайомляться одне з одним для подальшої співпраці.
 • 4
  Підтримка бізнесу та науковців на шляху створення спільних команд, нових продуктів, R&D-підрозділів, спільних програм з університетами.

Можливі способи співпраці 

 • Комерційні дослідження для потреб бізнесу від групи вчених.
 • Купівля або оренда наявних наукових розробок для потреб бізнесу.
 • Подвійні освітні програми з університетами та бізнесом.
 • Спільна робота над створенням продукту.
 • Пошук науковця для роботи над новими продуктами у компанії, пошук людей для R&D-відділів у компаніях.
 • Створення нових продуктів власними силами або заснування нового бізнесу із залученням науковців як співзасновників чи консультантів.
 • Консультації з науковцями.

Чому бізнес та науковці мають співпрацювати

Венчурний фонд SMRK інвестує від $0,5 до  $1,5М в українські стартапи. Партнер SMRK VC Fund та екс-CEO компанії Concepter Влад Тісленко пояснив, чому бізнесу потрібні наукоємні технології. 

По-перше, технологічний бізнес стоїть на плечах науки. І якщо ми хочемо розбудувати сильну економіку України, то обов’язково маємо зробити ставку на науку. Друга річ, яку я бачу, нам в Україні не вистачає  ресурсів. Багато фондів, стартапів, підприємств зараз намагаються підняти гроші на Заході. А з іншого боку, я чую, що нас погано там розуміють. Тут є багато причин. Але я вважаю, що наука може бути одним із шляхів вирішення цього. Тому що коли ми пітчимо себе мовою науки, а це мова універсальна, чи покращуємо шанси підняти гроші та забустити економіку. Третя річ — в Україні багато розумних і талановитих людей, але у нас є проблема з координацією.
Влад Тісленко

Генетикиня, R&D-директорка у біотехнологічній компанії Enzym Group Олена Красовська на власному прикладі поділилася, чому її турбує співпраця бізнесу та науки. 

Після закінчення біологічного факультету я 13 років працювала в Академії наук над прикладним напрямом — робила те, що мало би бути колись імплементоване у виробництво. Згодом зрозуміла, що те, що я роблю, ніколи не буде мати вихлопу, а той патент, який маю, нікому не потрібен. Це і стало причиною, через яку я не захистила дисертацію. Так і почала шукати варіанти, де застосувати прикладні навички та знання. І це збіглося з потребами компанії Enzym.
Олена Красовська

Олена Красовська наголосила, що наука потрібна бізнесу, яка виробляє продукти чи технології або надає послуги у медичній галузі, ІТ, консалтингу. А також пояснила, що наука потрібна бізнесу з різних причин. По-перше, вона спонукає до впровадження інновацій та розроблення продуктів. По-друге, може вирішувати комплексні проблеми та підвищує якість та ефективність. Також наука може допомогти бізнесу створити конкурентні переваги і сприяти досягненню сталого розвитку.

Вона також розповіла, чому вченим важлива співпраця з компаніями:

 • 1
  Наукові ідеї не повинні бути ізольовані від застосування.
 • 2
  Без співпраці з компаніями, потенційно зацікавленими у впровадженні наукових розробок, вкладені гроші та ресурси будуть витрачені даремно.
 • 3
  Тільки бізнес та інвестори, які можуть оцінити життєздатність наукової розробки, можуть впроваджувати дорогі розробки, особливо в Україні.

Enzym Group  — біотехнологічна компанія з розроблення та виробництва продуктів на основі дріжджової клітини.

INSCIENCE Business / Погребняк Єгор INSCIENCE Business / Погребняк Єгор

На відкритті проєкту представники бізнесу та науки мали змогу поспілкуватися та обмінятися досвідом.

Подія відбулася завдяки підтримці Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Подія проводиться у співпраці зі стартап-хабом LIFT99.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

У США набуває популярності криптоастрологія: чи це працює

Максим Красіков 25 травня 2024 15:30

Уряд запровадив 25%-й прибуток для виробників боєприпасів

Максим Красіков 25 травня 2024 14:00

Графіки відключень електроенергії на 25 травня 2024 року

Максим Красіков 25 травня 2024 12:30

Війська рф втратили 500 тис. солдатів — Генштаб ЗСУ

Максим Красіков 25 травня 2024 11:01

Електротранспорт: актуально як ніколи!

Анна Старкова 21 травня 2024 12:45