Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

OpenAI впроваджує Voice Engine: нові можливості та потенційні ризики

Вікторія Рудзінська
Вікторія Рудзінська Новинарка SPEKA
1 квітня 2024 2 хвилин читання

Нещодавно компанія заявила про новий інтрумент під назвою Voice Engine. Ця технологія здатна клонувати будь-чий голос, аналізуючи лише 15-секундний аудіозразок.

Про це розповідає Engadget.

За словами засновників OpenAI, вони вважають цю технологію корисною для допомоги при читанні, мовному перекладі та допомоги тим, хто страждає від раптових або дегенеративних розладів мови. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Однак винахідники визнають потенційні серйозні ризики від такої технології. В офіційному блозі компанії є зразки клонування голосу, і вони звучать моторошно близько до реальності. Тож творці обіцяють врахувати відгуки від «американських і міжнародних партнерів з уряду, засобів масової інформації, сфер розваг й освіти, громадянського суспільства тощо», щоб забезпечити запуск продукту з мінімальним ризиком. 

Усі тестувальники попереднього перегляду погодилися з політикою використання OpenAI, яка забороняє видавати себе за іншу особу без згоди чи законного права.

Задля безпеки тестувальники цієї технології погодилися з політикою використання OpenAI, яка забороняє видавати себе за іншу особу без згоди чи законного права. Крім того, будь-хто, хто використовуватиме Voice Engine, повинен буде розповісти своїй аудиторії, що голоси створені за допомогою ШІ.

OpenAI запровадив заходи безпеки: водяні знаки для відстеження походження будь-якого аудіо та «проактивний моніторинг» того, як використовується система. Коли продукт офіційно вийде, з’явиться «список заборонених голосів», який запобігатиме створенню штучним інтелектом ораторів, які надто схожі на видатних діячів.

Прогнозується, що Voice Engine буде коштувати $15 за 1 млн символів, тобто приблизно 162 500 слів. Це можна порівняти з приблизною довжиною «Сяйва» Стівена Кінга. Це означає, що ця технологія може бути способом, як зробити аудіокниги бюджетними.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Усе про нову модель штучного інтелекту Llama від Meta

Сергій Коноплицький 38 хвилин тому

Лазерні чипси, профайли на покупців та логістика — де та як використовують штучний інтелект у торгівлі

Олександр Тартачний 2 години тому

Ілон Маск проводить опитування, чи варто інвестувати $5 млрд у стартап із ШІ

Владислав Паливода 3 години тому

Як налаштувати ChatGPT-4o під власні потреби

Владислав Паливода 7 годин тому

Фестиваль ШІ-кіно відбувся у межах Одеського кінофестивалю: хто переміг

Владислав Паливода 22 липня 2024 12:40