Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

OpenAI досягла позначки в $2 млрд доходу, а Альтман шукає трильйони доларів на ШІ чипи

Богдан Камінський
Богдан Камінський
9 лютого 2024 3 хвилин читання

Доходи OpenAI перевищили $2 млрд у річному обчисленні, що виводить її в число найбільш швидкозростаючих технологічних компаній в історії.

Про це пише Financial Times.

Ще в жовтні 2023 року річний дохід OpenAI становив $1,3 млрд, але темпи зростання продажів продовжують прискорюватися. В компанії очікують подвоїти цей показник у 2025 році завдяки великому інтересу з боку бізнес-клієнтів до інструментів ШІ.

Завдяки такому стрімкому зростанню OpenAI стане однією з небагатьох компаній Кремнієвої долини, серед яких Google і Meta, що досягли доходу в $1 млрд за десять років з моменту заснування.

Однак раніше гендиректор стартапу Сем Альтман повідомляв про збитковість бізнесу через величезні витрати на створення і запуск моделей. Очікується, що витрати й надалі випереджатимуть зростання доходів, оскільки компанія розробляє складніші моделі. 

Витрати на навчання просто величезні, але це навмисно
Сем Альтман

В останні місяці співробітники компанії-розробника ChatGPT брали участь у розпродажі акцій. У результаті цього OpenAI оцінили у $86 млрд, що приблизно втричі більше, ніж у квітні минулого року.

Альтман шукає трильйони доларів на розвиток ШІ чипів

Глава OpenAI неодноразово наголошував на необхідності збільшити виробничі потужності напівпровідників, щоб задовольнити зростаючу потребу у ШІ чипах. За даними ЗМІ, йому може знадобитися $5-$7 трлн для втілення цього глобального проєкту у життя.

Джерела видання повідомили, що наразі Альтман веде переговори з різними інвесторами, в тому числі з урядом Об'єднаних Арабських Еміратів. Однак компанія відмовилася коментувати цю інформацію.

Також повідомляється, що незадовго до свого нетривалого відсторонення Альтман шукав мільярди для нового, ще не сформованого чипового підприємства під кодовою назвою Tigris. Воно мало б конкурувати з NVIDIA, який наразі контролює 80% ринку мікросхем для ШІ.

Тоді Альтман також нібито їздив на Близький Схід, щоб зібрати гроші від інвесторів.

Раніше SPEKA писала, що Альтман обговорював випуск ШІ чипів з Samsung і SK hynix.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Qualcomm представила AI Hub, який дозволяє розробникам використовувати ШІ на смартфонах

Артем Житкевич 4 години тому

У NVIDIA з'явився відділ дослідження ШІ для роботів та ігор

Артем Житкевич 7 годин тому

Дипфейковий рободзвінок Байдена створив фокусник на замовлення консультанта Демократичної партії

Богдан Камінський 8 годин тому

Оновлення «Київ Цифровий»: авторизація по дзвінку та QR-квитки у швидкому доступі

Богдан Камінський 9 годин тому

Український розробник створив список ШІ-інструментів для різних цілей

Артем Житкевич 9 годин тому