PRO наголоси, академічно правильну українську, приказки та сракознавство

14 червня 2024 3 хвилин читання

Велика, файненька, товстенька, апетина новина! Це сталося! У мобільному застосунку «Давай займемось текстом» з’явилася нова гра-тренажер, а також тести для перевірки знань, зокрема «Сракознавство».

Тепер детальніше.

PRO наголоси

Слухайте, що я вам скажу. На кому ми тільки не тестували гру — на радіоведучих, філологах, вчителях, родичах і друзях, — і ніхто, НІХТО, не зміг пройти жоден рівень із першої спроби. А це тому, що наголоси — одна з найскладніших тем української мови. Но́вий чи нови́й? Чорно́зем чи чорнозе́м? Дві́йня чи двійня́? Як кажете ви? А як правильно казати? Як має звучати українська на вулицях нашої країни?

У грі перед вами з’являються слова. Персонаж-зайчик застрибує на літеру, яку потрібно наголосити. Наприкінці рівня ви побачите свій результат та можете знову пройти гру, щоб його покращити.

Перші десять рівнів та 50 завдань доступні безкоштовно. Далі — за ігрову валюту, улюблені вогірки.

Тест на знання української мови

Цю можливість у нас попросили користувачі. Усе дуже просто. Ми розробили швидкий іспит на 24 підступні запитання. Він фактично сканує ваші знання та допомагає визначити, наскільки добре ви володієте саме академічно правильною українською мовою. Наприкінці ви одразу бачите свій результат та здобуваєте рекомендації щодо того, як його покращити. Своїм результатом можна ділитися у соцмережах.

Тест на знання приказок

Приказки я часто запощую тут і знаю, наскільки всі їх обожнюють. Бо вони важливі і в них багато життя. Тест швидко перевіряє, наскільки добре ви розумієте вкладені у приказки сенси. Результатом можна поділитися з друзями.

І на солодке — «Сракознавство»!

О так! Це дуже особливий розділ. Тест містить приказки про сраку (це важлива частина нашої культурної та не дуже спадщини) та оцінює, наскільки добре ви їх розумієте. Результатом можна поділитися з друзями.

Що далі?

Тести будуть ще: на підході тест про говірку галицьких айтівців, про 16 діалектів української мови та про знання історії «Давай займемось текстом».

Ми змогли настільки пришвидшитися з темпами розробленнятзавдяки гранту від Українського фонду стартапів та участі в акселераційній програмі для стартапів від 1991 Accelerator.

Застосунок доступний ось тут для всіх дорослих: https://clx.by/text_ukraine

Спробуйте, будь ласка, та розкажіть, як вам.