Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Музика Тейлор Свіфт повернулася на TikTok — якраз перед виходом її нового альбому

Богдан Камінський
Богдан Камінський
12 квітня 2024 3 хвилин читання

Каталог музики Тейлор Свіфт повернувся у TikTok через кілька місяців після того, як його видалили разом з іншими популярними виконавцями з лейбла Universal Music Group (UMG).

Про це пише The Verge.

У січні сплив термін дії ліцензійної угоди між UMG і TikTok. Компанії не змогли узгодити нові умови та по черзі звинувачували одна одну в тому, що шанувальники більше не зможуть користуватися музикою артистів лейбла у застосунку. 

UMG стверджувала, що TikTok не бажає платити тільки «справедливу винагороду» та «спонсорує заміну артистів» генеративним штучним інтелектом. Тим часом TikTok звинуватив лейбл у жадібності.

Наразі незрозуміло, як музика Свіфт повернулася до TikTok. ЗМІ припускають, що співачка уклала окрему угоду з компанією, оскільки вона є власницею своїх майстрів.

Цікаво, що повернення каталогу музики на платформу однієї з найпопулярніших співачок сучасності відбулося напередодні релізу її нового альбому. Платівка The Tortured Poets Department має вийти вже 19 квітня.

TikTok замовк після видалення каталогу UMG

Після того як музичні каталоги UMG видалили з TikTok, незліченна кількість відеороликів з цими піснями раптово замовкла. Ба більше, навіть самим артистам довелося задовольнятися завантаженими фанатами аудіокліпами, прискореними у два рази, щоб просувати свою творчість.

Це свідчить про впливовість TikTok у музичній сфері. Платформа допомагає «катапультувати» інді-артистів до зірковості та вкорінювати найвідоміших виконавців світу.

Однак музиканти також скаржаться на розмір роялті від платформи. Крім того, вони відзначають швидкоплинність успіху на платформі, який має властивість згасати через деякий час.

Повернення музики Свіфт на TikTok виглядає цілком логічним кроком. Платформа є майже власною екосистемою у фан-всесвіті співачки, місцем, де вони транслюють концерти, обмінюються фанатськими теоріями, а вірусні тренди породжують величезну кількість контенту.

Раніше SPEKA писала, що через суперечку UMG та TikTok з платформи зникли пісні українських виконавців.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

DevOpsDays Ukraine: Let’s Talk Security відбудеться 4 та 5 червня в Києві

Ольга Топольська 27 травня 2024 14:20

У США набуває популярності криптоастрологія: чи це працює

Максим Красіков 25 травня 2024 15:30

Уряд запровадив 25%-й прибуток для виробників боєприпасів

Максим Красіков 25 травня 2024 14:00

Графіки відключень електроенергії на 25 травня 2024 року

Максим Красіков 25 травня 2024 12:30

Війська рф втратили 500 тис. солдатів — Генштаб ЗСУ

Максим Красіков 25 травня 2024 11:01