Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Мін'юст США подав до суду на SpaceX

Артем Житкевич
Артем Житкевич
25 серпня 2023 2 хвилин читання

Міністерство юстиції США подало до суду на SpaceX, звинувативши приватну космічну компанію Ілона Маска у дискримінації біженців та осіб, які отримали притулок.

За даними Мін’юсту, SpaceX «не змогла справедливо розглянути» і відмовила у наймі особам, які отримали притулок, та біженцям, які подали заяву на роботу в компанії. SpaceX «помилково заявила», що закони США про експортний контроль дозволяють їй наймати лише громадян країни та законних резидентів.

У травнi 2020 року Вiддiл iммiграцiї та прав працiвникiв Мiн’юсту розпочав розслiдування того, чи дискримiнує SpaceX потенцiйних спiвробiтникiв на пiдставi наявностi громадянства чи мiграцiйного статусу. Регулятор заявив, що не отримав документiв вiд компанiї у вiдповiдь на запити вiддiлу.

Деякi докази у позовi пов’язанi безпосередньо з Ілоном Маском. Мiн’юст цитує два вiдео з бiзнесменом, на яких вiн говорить про обмеження прийому на роботу.

Через два тижнi пiсля початку розслiдування Маск написав у X, що закони США вимагають для працевлаштування в SpaceX як мiнiмум наявностi грiн-карти, оскiльки ракети пiдпадають пiд критерiї передових технологiй зброї.

Мін’юст планує домогтися справедливого розгляду та виплати компенсації тим, хто отримав притулок і біженцям, яким відмовили у прийомі на роботу в SpaceX. Крім того, відомство наполягає на призначенні штрафів у розмірі, який визначить суд. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

В X зареєструвалися понад 10 млн людей у грудні 2023

Юлія Мирська 41 хвилину тому

Компанію SpaceX Ілона Маска оцінили в $175 млрд

Юлія Мирська 4 години тому

SpaceX запустила 90-ту орбітальну місію у 2023 році — відео

Юлія Мирська 7 грудня 2023 13:55

Сторінка про ChatGPT стала найпопулярнішою в «Вікіпедії»

Богдан Камінський 6 грудня 2023 16:44

Ілон Маск збирається залучити $1 млрд інвестицій в xAI

Юлія Мирська 6 грудня 2023 13:01