Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Microsoft впевнена, що Windows на Arm нарешті переможе Apple M3

Богдан Камінський
Богдан Камінський
9 квітня 2024 3 хвилин читання

Компанія Microsoft впевнена, що нові ноутбуки з Windows на базі Arm від Qualcomm перевершать MacBook Air на чипі M3 за продуктивністю процесора, виконанням завдань штучного інтелекту та емуляцією застосунків.

Про це пише The Verge.

Microsoft покладає великі надії на майбутні чипи Snapdragon X Elite від Qualcomm, які будуть використовуватися в різних ноутбуках вже цього року, а також у власній лінійці Surface. Корпорація навіть планує провести низку демонстрацій, щоб показати перевагу цих процесорів над M3.

У внутрішніх документах Microsoft стверджує, що нові комп'ютери зі штучним інтелектом Windows матимуть «швидшу емуляцію додатків, ніж Rosetta 2» в Apple. Емуляція програм була великою проблемою для Windows на Arm, але два роки тому компанія створила власну технологію для покращення сумісності в Windows 11.

Microsoft випустить пристрої Surface на Snapdragon X Elite

Згідно з джерелами, Microsoft планує випустити споживчі моделі майбутніх Surface Pro 10 і Surface Laptop 6 з процесорами Qualcomm Snapdragon X Elite замість чипів Intel Core Ultra. Бізнес-версії цих пристроїв постачатимуться з Intel.

Microsoft описує пристрої на Snapdragon X Elite як «ПК наступного покоління зі штучним інтелектом». Вони першими отримають нові функції Windows на базі ШІ, включно з AI Explorer для відстеження історії роботи користувача.

Також очікується поліпшена потокова передача відео, ефекти розмиття фону, можливість створювати зображення за допомогою моделей ШІ та покращені підказки Copilot на базі контексту комп'ютера.

Qualcomm також впевнена у своїх нових процесорах. За даними компанії, у тестах Snapdragon X Elite перевершує M2 від Apple та Core Ultra 7 від Intel. 

Ба більше, Qualcomm стверджує, що більшість ігор для Windows повинні працювати на майбутніх Arm-ноутбуках.

Коли Microsoft представить ноутбуки на базі Arm

Анонс ПК зі штучним інтелектом від Microsoft відбудеться 20 травня — за день до щорічної конференції для розробників Build. Генеральний директор Сатья Наделла розповість про «бачення штучного інтелекту в апаратному та програмному забезпеченні», яке створить основу для останнього просування Windows на Arm.

За словами джерел, бачення Microsoft включає ідею слогана «Copilot для кожної людини», що має на меті повернутись до десятирічної концепції Windows «Комп'ютер у кожному домі». Компанія очікує, що до кінця 2026 року 50% нових пристроїв Windows будуть оснащені чіпами з підтримкою ШІ. 

Нові пристрої з Windows на Arm мають з'явитися в червні цього року.

Раніше SPEKA писала, що Snapdragon X Elite обігнав Apple M3  у тестах на 21%.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Чому варто купити Айфон 15 Про зараз, а не чекати «шістнадцятку»

Віталій Новак 9 годин тому

Opera посилює співпрацю з Google для впровадження ШІ

Владислав Паливода 28 травня 2024 18:55

Улітку школярі та студенти зможуть у Львові вивчити базові ШІ-технології

Кіра Іванова 28 травня 2024 15:28

У прототипі iPod був Stacker — клон Tetris

Олеся Дерзська 28 травня 2024 15:06

Netpeak розповість про технології Cloud Marketing та AI вже 30 травня

Кіра Іванова 28 травня 2024 13:56