Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Microsoft збільшив виручку завдяки ШІ, Xbox вперше перевершив Windows: звіт

Богдан Камінський
Богдан Камінський
31 січня 2024 3 хвилин читання

У II кварталі 2024 фінансового року виручка Microsoft сягнула $66,02 млрд, а чистий прибуток — $21,9 млрд. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року ці показники зросли на 18% та 33% відповідно.

Сегмент компанії Intelligent Cloud отримав $25,9 млрд доходу. Цей підрозділ включає хмарну інфраструктуру Azure, SQL Server, Windows Server, Nuance, GitHub та корпоративні служби.

Дохід від Azure та інших хмарних сервісів зріс на 30%. За словами фінансової директорки Microsoft Емі Худ, це вдалося завдяки інвестиціям у розвиток штучного інтелекту.

Натепер Microsoft має 53 тис. клієнтів Azure AI, третина з яких доєдналася минулого року. Як повідомив гендиректор компанії Сатья Наделла, протягом кварталу зросла кількість зобов’язань витратити на хмарні сервіси понад $1 млрд.

Дохід від підрозділу Productivity and Business Processes, який включає Office, LinkedIn і Dynamics, становив $19,2 млрд.

Сегмент More Personal Computing приніс дохід у розмірі $16,9 млрд. Сюди входять Windows, Surface, Bing і Xbox.

Ігровий підрозділ Microsoft зріс на 49% завдяки Activision

Доходи від контенту та послуг Xbox, зокрема Game Pass, зросли на 61%. Це значною мірою пов'язано з поглинанням Activision Blizzard, тому важко одразу зрозуміти, як закриття угоди вплинуло на підрозділ.

Microsoft заявляє, що чистий вплив від придбання ABK становить трохи більше за $2 млрд, але вартість інтеграції, транзакційні витрати та інші витрати, пов'язані з доходами, становлять $930 млн. Разом з іншими операційними витратами ($1,59 млрд) це дає операційний збиток у розмірі $440 млн.

Продажі обладнання для Xbox також зросли на 3% після дуже важливого святкового кварталу. Microsoft провела низку рекламних акцій Xbox Series X під час свят у США, але, схоже, це не призвело до значного зростання продажів і доходів. 

Худ звинуватила у цьому «слабший, ніж очікувалося», ринок консолей. Загалом ігровий дохід Microsoft зріс на 49%, головним чином завдяки кращим, ніж очікувалося, доходам Activision Blizzard.

Xbox випередив Windows за доходами

Це важливий квартал для ігор у Microsoft. Наразі це третій за величиною бізнес компанії. 

Дохід від ігор становив $7,11 млрд, що більше, ніж $5,26 млрд від Windows. Однак підрозділ ще поступається $13,47 млрд від Office та $23,95 млрд від серверних продуктів та хмари.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Microsoft інвестує 6,69 млрд євро у нові центри оброблення даних в Арагоні, Іспанія

Вікторія Рудзінська 12 годин тому

Clearview AI: незвичайне врегулювання позову через розподіл частки в компанії

Вікторія Рудзінська 14 червня 2024 17:49

Picsart об'єднався з Getty Images для запуску безпечного генератора зображень ШІ

Вікторія Рудзінська 14 червня 2024 16:05

Microsoft відтермінував запуск Recall AI через проблеми з безпекою

Кіра Іванова 14 червня 2024 11:57

Spotify cтворює власне креативне агентство Creative Lab

Вікторія Рудзінська 14 червня 2024 07:28