Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Microsoft інвестує $1,5 млрд у ШІ-компанію G42 з ОАЕ попри підозри про зв'язки з Китаєм

Богдан Камінський
Богдан Камінський
16 квітня 2024 2 хвилин читання

Корпорація Microsoft уклала угоду про інвестицію $1,5 млрд у фірму Group 42 (G42) з Об'єднаних Арабських Еміратів, яка спеціалізується на розробці рішень із застосуванням штучного інтелекту. 

Про це повідомляє CNBC.

Відповідно до умов партнерства, президент Microsoft Бред Сміт увійде до ради директорів G42. Компанія з ОАЕ запускатиме свої ШІ-додатки та сервіси на хмарній платформі Microsoft Azure, а також розгортатиме хмарні продукти самої Microsoft.

Інвестиція розширює чинне партнерство між двома компаніями. Тепер Microsoft володіє міноритарним пакетом акцій фірми.

G42 управляє центрами обробки даних і продає застосунки зі штучним інтелектом. Компанія розробила арабомовну модель Jais, яка також пропонуватиметься через Azure.

Зв’язки G42 з Китаєм

Угода супроводжується зобов'язаннями урядів США та ОАЕ дотримуватися найкращих світових практик у сфері безпечного та відповідального розвитку штучного інтелекту. Як наголосили в Microsoft, обидві компанії мають діяти згідно з американськими та міжнародними законами і нормами у галузі торгівлі, безпеки та ділової етики.

Залучення урядів пов'язане з перевіркою можливих зв'язків G42 з Китаєм. Член Конгресу США Майк Галлахер раніше закликав Мінторгівлі вивчити питання співпраці фірми з китайськими технологічними компаніями, включно з тими, що перебувають під санкціями.

Самі G42 та її очільник Тахнун бін Заїд аль-Нахайян спростовували ці звинувачення. Вони запевняли, що з 2022 року припинили взаємодію з китайськими фірмами в інтересах узгодження з американськими партнерами.

Разом з інвестицією Microsoft і G42 анонсували створення $1 млрд фонду для підтримки розвитку ШІ-технологій та відповідних кадрів у регіоні. Для ОАЕ, які прагнуть стати технологічним хабом Близького Сходу, зокрема у сфері штучного інтелекту, співпраця з Microsoft є потужним імпульсом.

Раніше SPEKA писала, що ОАЕ готові стати світовим полігоном для випробувань ШІ.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Opera посилює співпрацю з Google для впровадження ШІ

Владислав Паливода 7 годин тому

Улітку школярі та студенти зможуть у Львові вивчити базові ШІ-технології

Кіра Іванова 10 годин тому

Netpeak розповість про технології Cloud Marketing та AI вже 30 травня

Кіра Іванова 12 годин тому

DevOpsDays Ukraine: Let’s Talk Security відбудеться 4 та 5 червня в Києві

Ольга Топольська 27 травня 2024 14:20

ЗСУ планують широко впроваджувати ШІ

Владислав Паливода 26 травня 2024 10:00