Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Microsoft пропонує Пентагону використовувати DALL-E в Azure для військових цілей

Богдан Камінський
Богдан Камінський
11 квітня 2024 2 хвилин читання

Компанія Microsoft запропонувала міністерству оборони США застосовувати генератор зображень DALL-E на базі хмарної платформи Azure для ведення бойових дій. 

Про це пише Gizmodo.

На одному зі слайдів презентації Microsoft, поширеному ЗМІ, йдеться про «створення зображень за допомогою DALL-E для навчання систем управління боєм». Ця пропозиція міститься в розділі «Генеративний ШІ з даними Міноборони».

Microsoft має можливість пропонувати інструменти OpenAI, включно з DALL-E, завдяки їхньому партнерству в рамках контракту на $10 млрд. На відміну від стартапу, який проголошує місію «забезпечити користь ШІ для всього людства», техногігант вже тривалий час співпрацює зі збройними силами США.

Представник Microsoft підтвердив, що це приклад можливого використання генеративного ШІ. Водночас політика OpenAI забороняє застосування її інструментів для завдання шкоди, розробки зброї чи військових дій.

OpenAI забороняє використовувати свої моделі для розробки зброї чи завдання шкоди

Представники стартапу заявили, що не брали участі в презентації Microsoft і не обговорювали з оборонними відомствами гіпотетичні випадки військового використання. За їхніми словами, політика організації й надалі забороняє це.

З усім тим в січні 2024-го OpenAI непомітно видалила відповідний рядок зі своїх «Універсальних політик». Кількома днями пізніше віцепрезидентка компанії з глобальних питань Анна Маканджу повідомила, що OpenAI співпрацює з Пентагоном

В компанії зазначили, що кілька кейсів використання у сфері національної безпеки збігаються з її місією. Однак вони все одно наголошують, що технології ШІ не повинні застосовуватися для розробки зброї чи завдання шкоди.

Раніше SPEKA писала, що Пентагон уклав багатомільярдні угоди з техногігантами, серед яких й Microsoft.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

PwC стане найбільшим корпоративним клієнтом Open AI

Вікторія Рудзінська 2 години тому

Чому Сема Альтмана звільнили з OpenAI?

Олеся Дерзська 6 годин тому

Opera посилює співпрацю з Google для впровадження ШІ

Владислав Паливода 28 травня 2024 18:55

Улітку школярі та студенти зможуть у Львові вивчити базові ШІ-технології

Кіра Іванова 28 травня 2024 15:28

Netpeak розповість про технології Cloud Marketing та AI вже 30 травня

Кіра Іванова 28 травня 2024 13:56