Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Meta подешевшала на $200 млрд після звіту від Цукерберга

Кіра Іванова
Кіра Іванова Редакторка новин The Page/SPEKA
25 квітня 2024 3 хвилин читання

Акції Meta впали на 19% на біржових торгах, а компанія втратила понад $200 млрд ринкової капіталізації після того, як генеральний директор Meta Марк Цукерберг у квартальному звіті в середу, 24 квітня, зосередився на довгострокових інвестиціях корпорації у ШІ та метавсесвіт, повідомляє CNBC.

У своїй вступній промові він зосередився на багатьох способах, якими Meta втрачає гроші, визнає телеканал: на метавсесвіті, гарнітурах змішаної реальності, окулярах та операційній системі.

Розмови про витрати не зацікавили інвесторів, і акції впали, попри те що Meta повідомила про кращий, ніж очікувалося, прибуток і дохід за перший квартал.

Ми історично спостерігали значну волатильність наших акцій на цьому етапі розробки нашого продукту. Ми інвестуємо у масштабування нового продукту, але ще не монетизуємо його.
Марк Цукерберг

Цукерберг бачить потенціал у ШІ-гаджетах

Meta отримує 98% доходу від реклами. Цукерберг говорив про потенціал поточних інвестицій у велику мовну модель Meta Llama 3 і нещодавній випуск Meta AI. Він вважає, що монетизувати їх можна через масштабування бізнес-повідомлень, впровадження реклами або платного контенту у взаємодії із штучним інтелектом.

Підписуйтеся на наші соцмережі

CEO Meta нагадав про перспективи зростання на ринку гарнітур змішаної реальності, наприклад, гарнітур для роботи чи фітнесу. У понеділок Meta відкрила доступ до операційної системи Quest OS, на якій працюють гарнітури Quest. Це має допомогти екосистемі змішаної реальності розвиватися швидше.

Він вважає AR-окуляри Meta «ідеальним пристроєм для помічника із штучним інтелектом, оскільки ви можете дозволити їм бачити те, що бачите ви, і чути те, що чуєте ви».

Meta втратила $45 млрд на розробленні метавсесвіту

Підрозділ Meta Reality Labs, де розміщено апаратне та програмне забезпечення компанії для розроблення новонародженого метавсесвіту, продовжує зливати гроші. Reality Labs повідомила про продажі у $440 млн за перший квартал на тлі збитків у $3,85 млрд. 

Загальні збитки підрозділу з кінця 2020 року перевищили $45 млрд.

Ціна акцій Meta зросла майже утричі 2023 року

Ціна акцій Meta зросла майже втричі минулого року, а від початку 2024-го додала ще 40%. На початку квітня вона досягла рекордних $527,34 за одиницю.

Цьому сприяло скорочення витрат. Гендиректор Meta пообіцяв інвесторам зробити 2023-й «роком ефективності». Компанія скоротила чисельність персоналу та ліквідувала непотрібні проєкти, намагаючись стати «сильнішою та спритнішою організацією».

Meta переспрямує всі ресурси на ШІ-розробки 

Під час квартального звіту 24 квітня Цукерберг заявив, що Meta має переспрямувати ресурси на інвестиції у ШІ, щоб «суттєво розширити» інвестиційний пакет.

За його словами, капітальні витрати на 2024 рік становитимуть $35-40 млрд — це більше попереднього прогнозу в $30-37 млрд. Майже всі інвестиції призначені на розвиток інфраструктури ШІ.

Сьюзан Лі, фінансова директорка Meta, заявила що компанія має розробити передові моделі та масштабувати продукти, і тільки тоді можна починати значущі продажі.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Meta дозволяє дітям 10-12 років використовувати VR-гарнітури за згодою батьків

Вікторія Рудзінська 11 липня 2024 10:25

WhatsApp розробляє нову генеративну функцію ШІ для створення персоналізованих аватарів

Вікторія Рудзінська 4 липня 2024 18:46

Meta заборонили тренувати моделі ШІ на даних бразильських користувачів

Вікторія Рудзінська 3 липня 2024 17:03

Meta демонструє ШІ-інструмент 3D Gen для швидкої генерації текстурованих 3D-моделей

Вікторія Рудзінська 2 липня 2024 20:37

Apple відхилила угоду Meta щодо інтеграції ШІ-чатбота в iPhone

Вікторія Рудзінська 25 червня 2024 09:50