Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Медузи можуть навчатися, попри відсутність мозку

Юлія Мирська
Юлія Мирська
25 вересня 2023 2 хвилин читання

Дослідники з’ясували, що медузи виду Tripedalia cystophora мають здатність до навчання, повідомляє The New York Times.

Для того щоб провести дослідження, вченим потрібно було знайти повсякденну поведінку медуз, якої вони могли б навчити цих істот у лабораторії.

Біолог Андерс Гарм із Копенгагенського університету пояснив, що вони зосередилися на швидкому розвороті, який виконують медузи, коли наближаються до кореня мангрового дерева. Вода навколо кореня може змінювати свою прозорість через замулену воду, що ускладнює визначення відстані до кореня. Вчені вирішили вивчити, як медузи дізнаються, що вони наближаються надто близько до кореня.

Підписуйтеся на наші соцмережі

У лабораторії вони створили зображення з чергуванням темних і світлих смуг, що імітували коріння мангрового дерева та воду, й покрили ними внутрішню поверхню відра. Коли смуги були чорно-білими і відображали оптимальну прозорість води, медузи не наближалися до стінок відра. Та коли контраст між смугами зменшувався, вони починали наближатися до смуг. 

Після декількох наближень медузи змінили свою поведінку. Протягом 8 хвилин після початку дослідження, вони почали плавати на 50% далі від смуг та удвічі частіше виконували маневр обличчям до обличчя. Вчені вважають, що медузи виявили зв’язок між смужками та відчуттям зіткнення.

Дослідники також провели експерименти, видаливши зорові нейрони у медуз і вивчивши їхню реакцію на зображення смуг. Це показало, що медузи мають короткочасну пам’ять і можуть змінювати свою поведінку на основі попереднього досвіду.

У подальших дослідженнях вчені сподіваються визначити, які клітини відповідають за навчання у медуз та які молекулярні зміни відбуваються у цих клітинах під час засвоєння нової інформації. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Люди витрачають більше у безготівкових коштах — метадослідження

Олеся Дерзська 14 червня 2024 15:24

Кожен четвертий українець в великих містах володіє криптовалютою: дослідження

Владислав Паливода 6 червня 2024 21:40

Як кішки допомагають вченим

Сергій Коноплицький 5 червня 2024 14:09

Американці по 2 години на день скролять інтернет-магазини

Олеся Дерзська 30 травня 2024 21:22

Чи може наука пояснити, чому пари розпадаються? Математична анатомія падіння

Олександр Тартачний 11 травня 2024 09:34