Перша в Україні успішна трансплантація одразу двох органів пройшла у Львові

4 травня 2023 3 хвилин читання

Першу в Україні успішну трансплантацію комплексу підшлункова залоза-нирка провели хірурги львівської лікарні Святого Пантелеймона за допомоги колег з київської клініки «Феофанія»

Органи отримала дружина захисника України. Її виписали в день народження, розповіли в Першому медичному об’єднанні Львова. 

Разом з тим лікарі одномоментно виконали ще три складні трансплантації: легень, серця та печінки. Вперше в історії України таку кількість органів пересадили в одній лікарні. Врятували чотири життя.  

Дисклеймер: фото нижче можуть бути неприємними для чутливих людей.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Операції виконали спеціалісти Лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова. Трансплантувати підшлункову, що вважається одним з найскладніших у світі хірургічних втручань, їм допомогли хірурги київської клініки «Феофанія».    

Жінка, що отримала нирку та підшлункову залозу — 33-річна Олена Ткачук, медсестра з Рівненщини. З п’яти років хворіла на цукровий діабет, підшлункова не виробляла інсулін. Після пологів у Олени відмовили ще й нирки.  

На операційному столі жінка провела майже 9 годин. Впродовж 6 годин їй пересаджували підшлункову залозу. Ще понад 2 години — нирку. 

Наразі лікарі задоволені перебігом післяопераційного періоду. Жінка вже впевнено ходить, сама їсть, пробує робити розминку. 

Олена та ще троє українців отримали такий шанс завдяки рішенню родини 42-річного чоловіка, який помер через інсульт. Медики Нововолинської лікарні констатували смерть мозку, а згодом родина погодилася на донорство

Легені пересадили чоловіку з Донеччини. Діагноз — кістозна гіпоплазія обох легень. Печінку трансплантували 43-річному жителю Закарпаття, який страждав цирозом і пережив вже сім внутрішніх кровотеч (хоча, за статистикою, людина не виживає вже після третьої). Серце пересадили 48-річному львів’янину з кардіоміопатією. 

Раніше SPEKA розповідала, що лікарі, науковці та дослідники з фонду Royal Marsden NHS, Інституту дослідження раку в Лондоні створили модель штучного інтелекту, яка може точно визначити, чи є аномальні новоутворення, виявлені на КТ, раковими. Це може значно пришвидшити діагностику хвороби та лікування пацієнтів.

Підписуйтеся на наші соцмережі