Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Minecraft — це не тільки розвага: як працює навчальна платформа Minecraft Education

Вячеслав Поліновський
Вячеслав Поліновський СЕО GoITeens
9 квітня 2024 7 хвилин читання

Minecraft — це тема №1 для сучасних дітей. Дослідження американських науковців показують, що в цю гру грають 53% дітей віком від 6 до 8 років та 68% дітей від 9 до 12. А відео з грою щороку набирають у YouTube понад 200 млрд переглядів. 

Компанія Microsoft, яка придбала Minecraft, прекрасно бачить, наскільки велику частину життя дітей у всьому світі він займає. Саме тому розробники вирішили запустити на базі улюбленої гри повноцінну навчальну платформу, яка б допомогла молодому поколінню вчитися в ігровому форматі.

У 2016 році розробники оголосили про вихід версії Minecraft Education, спеціально розробленої для використання у навчальних цілях. З 2019 року його активно впроваджують у школах та інших освітніх закладах, а сьогодні вже більш ніж 35 мільйонів учнів у світі використовують його для інтерактивного вивчення математики, фізики, хімії та інших дисциплін.

Як Minecraft Education відрізняється від звичайного Minecraft

Minecraft — це ігрова пісочниця, де гравець може робити все що завгодно у згенерованому світі: будувати замки, досліджувати локації, створювати автоматичні споруди, шукати скарби або просто проходити сюжет. Гра ніяк не обмежує гравця — він отримує максимальну свободу дій. Саме через це його так люблять діти.

«Майнкрафт Освіта» використовує усі механіки зі звичайної версії гри, але при цьому має цілий ряд унікальних особливостей. 

Одна з найбільших переваг — можливість дітей одночасно працювати над проєктами та завданнями в одному робочому просторі. Весь клас до 30 учнів може приєднатися до уроку без необхідності створення та налаштування окремого сервера. 

Також студенти можуть без проблем працювати в парах чи групах — робочий простір налаштовується максимально легко і швидко. 

У вчителя, який проводить урок в Minecraft, є особливі можливості. Він може встановлювати границі доступної для дітей території, дозволяти або забороняти будувати чи руйнувати споруди, створювати неігрових персонажів, які будуть пояснювати тему уроку або просто підказувати, що робити.

Гравці ж отримали ширші можливості для роботи над проєктами, збереженням прогресу роботи та її презентації. А для дітей, погано знайомих з базовими механіками майнкрафту, є окремий навчальний світ, де все це детально пояснюється. 

Є навіть детально пропрацьована механіка для вивчення хімії. Розробники додали усі хімічні елементи, багато сполук та способи роботи з ними. Хімічні реакції проходять наочно, тому легше сприймаються підлітками. 

Minecraft Education Minecraft Education

На офіційному сайті Minecraft Education вже є більш як 500 уроків для учнів різного віку. Але платформа дозволяє створювати навчальні програми практично будь-якого формату на наповненості. 

Ось кілька прикладів:

  • Курс Artemis: Rocket Build, створений у кооперації з NASA. В ньому діти вивчають основи ракетобудівництва, фізику гравітації, конструкцію ракетних двигунів — все для того, щоб запустити ракету на Місяць.
  • Програма Digital Citizenship розповідає про складні поняття громадянського життя. Наприклад, майнові права та інтелектуальну власність, медіа та комп’ютерну грамотність, межі прийнятної поведінки у суспільстві, харасмент, булінг та інші важливі речі.
  • А на курсі Fintropolis дітей навчать основ фінансової грамотності. Учні дізнаються про гроші, банківську систему, кредити, податки, інвестування та багато іншого.

Колекція курсів постійно поповнюється як простими уроками, так і комплексними і дуже крутими навчальними програмами, що допомагають вивчати комплексні та складні теми. 

Minecraft Education для вивчення програмування

Розробники додали окремі можливості для вивчення дітьми програмування — так званий Code Builder. Це окрема програма для освітнього видання «Майнкрафту», яка дозволяє учням писати код в редакторі коду, який програма потім виконує. 

Програма підтримує три популярних платформи для написання коду: MakeCode, Tynker, ScratchX, але її можна налаштовувати і для інших систем. 

Найбільша перевага Code Builder в тому, що ним можуть користуватися діти навіть без мінімального знання мови програмування. Система блочного програмування дозволяє не писати код вручну, а обирати серед доступних команд. 

При цьому за допомогою прописаних команд гравець отримує величезну варіативність дій. Він може запрограмувати конкретні дії неігрового персонажа, створювати, переміщувати та руйнувати об’єкти, автоматизувати будь-які повторювані дії, керувати ігровими областями та багато іншого.

На нашому курсі програмування «Майкрафт» діти вчаться оперувати ігровими механіками не вручну, а шляхом написання коду. Це все ще весело, як просто грати в «Майнкрафт», але створює необхідне підґрунтя для подальшого вивчення реальних мов програмування. Більш як половина учнів, які завершують наші курси Minecraft, йдуть вивчати Python або геймдев.

Ось один з проєктів, які робили учні GoITeens. Це Майдан Незалежності, що повністю зроблений за допомогою коду: від базової платформи до янгола вгорі. 

Minecraft Education Minecraft Education

Робота у Олександра Касьяна та Олександра Доленка, обом по 12 років, зайняла приблизно тиждень часу, адже кожен окремий елемент потрібно було правильно закодувати. Це більше, ніж потрібно, щоб побудувати подібну споруду вручну, але таким чином діти вчаться працювати з реальними інструментами програмування.

Minecraft Education максимально варіативний для навчання. В рамках курсу діти вчаться не лише оперувати змінними та будувати, але знайомляться з базовими математичними поняттями та прокачують ерудицію.

Наприклад, окремий навчальний блок по «Майнкрафту» ми присвятили чудесам світу. Діти вивчають основи геометрії на прикладах єгипетських пірамід, розгадують загадки Сфінкса, відвідують Сади Семіраміди, блукають критським лабіринтом, знайомляться з історією, культурою та міфами різних країн.

Так, приходиться витратити досить багато часу на розробку навчальних програм, щоб вони були цікавими, активними та ефективними. Але результат видно одразу: 9 з 10 учнів успішно справляються навіть зі складними завданнями блочного програмування та дуже задоволені курсом. 

Але це все пояснення для батьків. А що ж для дітей? Їм достатньо того, що це «Майнкрафт». Для них навчання перетворюється у веселу розвагу в межах улюбленої гри. Саме тому воно дає настільки подобається учням та дає класні результати. Хочете спробувати? Набір на курс «Майнкрафт» для дітей 8-12 років завжди відкритий.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як залучати крутих фахівців на перенасиченому джунами ринку

Владислав Миронович 3 години тому

Василь Задворний про стартап медичного неострахування lilo та формування нового ринку в Україні

Олександр Тартачний 3 години тому

Блокчейн у спорті: як новітні технології змінюють спортивну індустрію?

Владислав Гринів 4 години тому

Бренд, побудований на провокації: історія Playboy

Артем Беседа 7 годин тому

Data Scientist та Data Analyst: що вони роблять та у чому різниця між ними

Владислав Миронович 10 годин тому