Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Lockheed Martin показала гіперзвуковий суперджет X-59 — відео

Кіра Іванова
Кіра Іванова Редакторка новин The Page/SPEKA
7 серпня 2023 2 хвилин читання

Компанія Lockheed Martin вперше опублікувала відео, на якому її остання розробка — гіперзвуковий реактивний літак X-59 — виїжджає з ангара. Про це пише Space.com

X-59 QuessT (Quiet SuperSonic Technology) — це експериментальний реактивний літак, мета якого — зменшення звукового удару під час подолання звукового бар’єра. Коли надзвукові реактивні літаки сягають швидкості звуку, тобто 1 Маха, зазвичай земля дрижить. Очікують, що гучність звукового удару від X-59 буде схожою на звук дверцят, що закриваються у сусідньому авто.

Lockheed Martin показала, як X-59 виїздить з ангара на заводі з виробництва сучасних літаків Skunk Works у Палмдейлі, Каліфорнія Lockheed Martin показала, як X-59 виїздить з ангара на заводі з виробництва сучасних літаків Skunk Works у Палмдейлі, Каліфорнія

На відео добре видно унікальну геометрію X-59: гостру носову частину завдовжки 11,5 м, кабіну, що не має лобового скла, спрямованого вперед. Через цю особливість конструкції пілоти X-59 не зможуть дивитися вперед напряму.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Фронтальна чорно-біла візуалізація гіперзвукового реактивного літака X-59. Він стоїть на триколісному шасі, гострі, гладкі поверхні корпусу та крил літака відбивають світло. Фото: Lockheed Martin Фронтальна чорно-біла візуалізація гіперзвукового реактивного літака X-59. Він стоїть на триколісному шасі, гострі, гладкі поверхні корпусу та крил літака відбивають світло. Фото: Lockheed Martin

Пілоти користуватимуться системою зовнішнього бачення, яку NASA називає XVS. Це система замкнутого відеоспостереження, що складається з камери, спрямованої вперед, і дисплея, встановленого у кабіні перед пілотом X-59. Вона використовує спеціальне ПЗ для оброблення зображень з системи камер та створює для пілота зображення у доповненій реальності разом із графічним накладанням даних польоту.

Кабіна X-59 із системою зовнішнього бачення (XVS). Пілот використовуватиме ці монітори замість лобового скла, щоб дивитися вперед. Фото: Lockheed Martin Кабіна X-59 із системою зовнішнього бачення (XVS). Пілот використовуватиме ці монітори замість лобового скла, щоб дивитися вперед. Фото: Lockheed Martin

На наступному етапі команди NASA і Lockheed Martin проведуть наземні випробування. Після цього реактивний літак має пролетіти над житловими районами, щоб зрозуміти, як люди на землі реагують на зменшений звуковий удар. 

Після аналізу всіх даних NASA має передати їх Федеральній авіаційній адміністрації (FAA) США та отримати дозвіл на комерційні надзвукові польоти.

Надзвукові польоти над землею та на певній відстані від берегової лінії у США заборонені від 1973 року. NASA сподівається розробити більш тихий літак і колись скоротити час внутрішніх перельотів.

Lockheed Martin нарешті викотила з ангара свій надзвуковий суперджет X-59 — відео

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Метавсвіти: ілюзія чи реальність?

Сергій Жданов 7 годин тому

NASA скасовує проєкт VIPER з пошуку льоду на Місяці, але запуск ракети продовжиться

Вікторія Рудзінська 19 липня 2024 12:56

NASA піддає запуски SpaceX на МКС незалежному огляду після інциденту з Falcon 9

Вікторія Рудзінська 18 липня 2024 21:59

Через танення льоду доба на Землі збільшиться на кілька мілісекунд

Олеся Дерзська 17 липня 2024 16:23

Невдача Falcon 9 змушує NASA переглянути плани запуску Crew-9 на МКС

Вікторія Рудзінська 16 липня 2024 07:44