Космічний телескоп Джеймс Вебб почав вивчати екзопланету К2-18b, в атмосфері якої знайдені ознаки життя
Найпотужніший на даний момент космічний телескоп «Джеймс Вебб» приступив до дослідження екзопланети К2-18b. Вона приблизно вдвічі більша за Землю і знаходиться в системі на відстані 120 світлових років від нас. Особливу увагу астрономів планета привернула тим, що у її атмосфері знайшли біосигнатури. Про це пише The Times.
Спектральний аналіз атмосфери минулого року дозволив виявити там сліди диметилсульфіду. Ця молекула вважається сильною біосигнатурою. На Землі це з'єднання виробляється здебільшого фітопланктоном у морському середовищі. Тому виявлення диметилсульфіду в атмосфері далекої планети викликало такий ажіотаж і дозволило припустити, що на К2-18b може існувати морське життя.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Щоб уточнити це, потрібні додаткові поглиблені спостереження. Цим і займається «Джеймс Вебб», використовуючи свої інфрачервоні датчики, які дозволять провести додатковий спектральний аналіз для виявлення інших біосигнатур та підтвердження присутності диметилсульфіду. Поки що це єдиний доступний спосіб пошуку позаземного життя інших планетних системах.
Однак доведеться набратися терпіння. Результати багатогодинних спостережень «Джеймса Вебба» вимагатимуть обробки та можуть бути опубліковані лише за кілька місяців. Варто відзначити, що крім диметилсульфіду в атмосфері К2-18b знайдені ознаки присутності інших вуглецевмісних молекул, у тому числі метану та вуглекислого газу.
Астрономи припускають, що К2-18b може належати до поширеного типу планет-океанів. Такі об'єкти майже повністю вкриті водою, а в їхній атмосфері багато водню, крім інших сполук. Цю гіпотезу також належить підтвердити або спростувати «Джеймсу Веббу».