Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Космічний телескоп Джеймс Вебб почав вивчати екзопланету К2-18b, в атмосфері якої знайдені ознаки життя

Дмитро Мухін
Дмитро Мухін
27 квітня 2024 2 хвилин читання

Найпотужніший на даний момент космічний телескоп «Джеймс Вебб» приступив до дослідження екзопланети К2-18b. Вона приблизно вдвічі більша за Землю і знаходиться в системі на відстані 120 світлових років від нас. Особливу увагу астрономів планета привернула тим, що у її атмосфері знайшли біосигнатури. Про це пише The Times.

Спектральний аналіз атмосфери минулого року дозволив виявити там сліди диметилсульфіду. Ця молекула вважається сильною біосигнатурою. На Землі це з'єднання виробляється здебільшого фітопланктоном у морському середовищі. Тому виявлення диметилсульфіду в атмосфері далекої планети викликало такий ажіотаж і дозволило припустити, що на К2-18b може існувати морське життя.

К2-18b  К2-18b 

Щоб уточнити це, потрібні додаткові поглиблені спостереження. Цим і займається «Джеймс Вебб», використовуючи свої інфрачервоні датчики, які дозволять провести додатковий спектральний аналіз для виявлення інших біосигнатур та підтвердження присутності диметилсульфіду. Поки що це єдиний доступний спосіб пошуку позаземного життя інших планетних системах.

Вивчення атмосфери К2-18b  Вивчення атмосфери К2-18b 

Однак доведеться набратися терпіння. Результати багатогодинних спостережень «Джеймса Вебба» вимагатимуть обробки та можуть бути опубліковані лише за кілька місяців. Варто відзначити, що крім диметилсульфіду в атмосфері К2-18b знайдені ознаки присутності інших вуглецевмісних молекул, у тому числі метану та вуглекислого газу.

Земля та К2-18b  Земля та К2-18b 

Астрономи припускають, що К2-18b може належати до поширеного типу планет-океанів. Такі об'єкти майже повністю вкриті водою, а в їхній атмосфері багато водню, крім інших сполук. Цю гіпотезу також належить підтвердити або спростувати «Джеймсу Веббу».

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Астрономи виявили дивний радіосигнал із далекого космосу

Дмитро Мухін 9 червня 2024 20:54

Космічна кульбаба: астрономи відкрили планету зі щільністю цукрової вати

Дмитро Мухін 18 травня 2024 19:38

Дослідження: фіолетовий колір планет може свідчити про їхню життєпридатність

Дмитро Мухін 27 квітня 2024 19:29

Вчені знайшли планету, завжди повернуту до зірки одним боком

Дмитро Мухін 7 квітня 2024 19:59

Астрономи виявили «водний світ з киплячим океаном» недалеко від Землі

Богдан Камінський 10 березня 2024 07:00