Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Космічний літак Dream Chaser готовий до дебютного запуску

Артем Житкевич
Артем Житкевич
5 лютого 2024 2 хвилин читання

Компанія Sierra Space, яка займається розробкою комерційних космічних проєктів, збирається запустити свій багаторазовий космічний літак Dream Chaser у 2024 році.

Про це повідомляє Extremetech.

Що відомо про Dream Chaser

Dream Chaser — це крилатий космічний апарат, який може здійснювати польоти на низьку земну орбіту та здійснювати посадку на звичайній злітно-посадковій смузі. Космічний апарат є нащадком американської програми Space Shuttle, яка була припинена у 2011 році.

Dream Chaser

Dream Chaser складається з двох частин: основного літака та вантажного модуля Shooting Star. Основний літак може перевозити до 5 тонн пресованого та 0,5 тонни непресованого вантажу, а також до семи членів екіпажу.

Вантажний модуль може додати ще 4,5 тонни вантажу, але він призначений для одноразового використання та згорає в атмосфері під час повернення на Землю.

Dream Chaser може використовуватися багато разів, оскільки він має спеціальну термозахисну систему та власну силову установку.

Коли Dream Chaser буде готовий до першого польоту

Наразі Dream Chaser перебуває на випробувальному полігоні NASA в Огайо, де він проходить ряд тестів, що імітують умови запуску та польоту.

Після цього Dream Chaser буде поміщений у вакуумну камеру, де він буде піддаватися перепадам тиску та температури. Ці тести мають показати, що Dream Chaser готовий до космічної місії.

Коли випробування будуть завершені, літак буде доставлений до Космічного центру Кеннеді на Флориді, де він буде запущений за допомогою ракети Vulcan Centaur, розробленої компанією United Launch Alliance. 

Sierra Space має контракт з NASA на сім вантажних польотів на Міжнародну космічну станцію у рамках програми Commercial Resupply Services.

Перший політ Dream Chaser запланований на першу половину 2024 року

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Sierra Space планує відправляти вантажі до будь-якої точки світу за 90 хвилин

Дмитро Мухін 20 квітня 2024 14:45

Sierra Space завершила будівництво першого космічного корабля Dream Chaser

Юлія Мирська 6 листопада 2023 09:53

Найуспішніші стартапи у сфері miltech 2023 року — рейтинг NatSec100

Назарій Присяжнюк 12 липня 2023 17:33

Хто будуватиме майбутню комерційну космічну станцію

Олександр Тартачний 19 вересня 2022 20:43